Opera pridáva do svojho prehliadača krypto peňaženku!

BITmarkets BITmarkets

Nový webový prehliadač od Opery vychádza s krypto peňaženkou pre Ethereum. Dokáže tiež komunikovať s decentralizovanými aplikáciami (dapps) na Webe 3.0, ktorý sa zameriava na decentralizované technológie peer-to-peer.

Nový softvér je k dispozícii pre operačné systémy Windows, Mac a Linux a obsahuje aj prehliadač pre Web 3.0, prostredníctvom ktorého môžu používatelia prezerať, vykonávať transakcie a komunikovať s dapps založenými na technológii blockchain. Vstavaná krypto peňaženka umožňuje používateľom odosielať transakcie bez toho, aby museli inštalovať plug-in ako je MetaMaski.

Na zlepšenie súkromia a bezpečnosti dodáva Opera virtuálnu privátnu sieť (VPN). Jej účelom je vytvoriť šifrovaný tunel, ktorý chráni dáta používateľov pred tretími stranami a zakrýva ich geografickú polohu.

Kľúče k peňaženkám zostávajú na smartfónoch príslušných používateľov, pretože vstavaná peňaženka sa synchronizuje s peňaženkou poskytovanou prehliadačom Opera na Androide.

„V praxi, kedykoľvek sa používatelia potrebujú identifikovať na Web 3.0 alebo podpísať transakciu, dostanú oznámenie vo svojom smartfóne. Môžu to potvrdiť rovnakým spôsobom, akým odomykajú svoj systém, napríklad pomocou rozpoznávania tváre alebo odtlačku prsta.”

V súčasnej dobe softvér podporuje Ethereum a ďalšie ERC-20 tokeny, rovnako ako štandard ERC-721, na ktorom beží napríklad CryptoKitties.

Opera spustila tento prehliadač na Androide už v decembri 2018. V marci oznámila chystané spustenie aj Opera Touch na iOS.

Čo čítať ďalej?

Očakávame vysokú volatilitu kryptomien – Traderov čaká skvelý mesiac!

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.