[Správy] Potenciál Bitcoinu je vo výške 22 000 USD do konca roka, hovorí Tom Lee • Nemecko: Právne postavenie Bitcoinu je spochybnené…

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Potenciál Bitcoinu je vo výške 22 000 USD do konca roka, hovorí Tom Lee • Nemecko: Právne postavenie Bitcoinu je spochybnené • Škótsko vidí budúcnosť demokracie v blockchaine • Bloomberg senior stratég: Indikátory Bitcoinu zostávajú zatiaľ medvedie • Ruskí lobisti poslali návrh premiérovi ohľadom kryptoregulácií

Potenciál Bitcoinu je vo výške 22 000 USD do konca roka, hovorí Tom Lee

Podľa Toma Leeho by Bitcoin mohol skončiť v roku 2018 na hodnote 22 000 dolárov. Tento analytik spoločnosti Fundstrat Global Investors svoju predikciu zopakoval počas rozhovoru so sociálnymi médiami. Lee, známy najmä svojím býčím postojom voči Bitcoinu, zdôraznil 200-dňový kĺzavý priemer (MA) ako kľúčový faktor pri určovaní jeho budúceho výkonu.

Pre Leeho je 6 000 dolárov spodnou hranicou, pod ktorú BTC pred vzostupom neklesne. Táto hypotéza je v rozpore s predpokladmi zdieľanými mnohými ďalšími analytikmi, ktorí hovoria, že BTC musí najskôr klesnúť na spodnú hodnotu 3000 dolárov. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com (v angličtine).

Nemecko: Právne postavenie Bitcoinu je spochybnené

Nemecký federálny orgán pre finančný dohľad (BaFin) síce klasifikoval nedávno Bitcoin ako finančný nástroj, avšak následné rozhodnutie súdu zamietlo túto kategorizáciu. Súd rozhodol, že kryptomena podľa zákona o bankovníctve (German Banking Act, KWG) nespĺňa túto definíciu.

Berlínsky odvolací súd v septembri zamietol trestné konanie proti prevádzkovateľovi miestnej platformy obchodovania s BTC. Nemecké orgány zatkli jej správcu za to, že umožnil obchodovanie s finančnými nástrojmi, ako je Bitcoin, bez povolenia BaFin. Zatiaľ čo súd časti Berlín-Tiergarten odsúdil obvineného, regionálny súd v Berlíne rozsudok zrušil a vyhlásil, že BaFin nesprávne vyložil právny štatút Bitcoinu.

Rozsudok tiež objasnil záležitosti týkajúce sa predaja a nákupu Bitcoinu v Nemecku. Súd rozhodol, že obchodovanie s BTC nie je predmetom povolení a ani licencií, a teda nebolo trestným činom. Na základe týchto skutočností orgán BaFin nemohol rozšíriť rozsah trestných sankcií voči obvinenému. Odvolací súd tiež kritizoval finančného regulátora, že prekročil hranice federálnych orgánov, a uviedol, že nie je ich zodpovednosťou vykonávať modifikujúci vplyv (najmä) na trestné zákony.

Rozhodnutie súdu prehĺbilo nezrovnalosti v spôsoboch, akými každá európska krajina interpretuje zákon o Bitcoine, ktorý Európska únia schválila v roku 2016. Ten umožnil zdanenie kryptomien. Toto ustanovenie však nevymedzilo žiadnu definíciu kryptomien ako celku. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com (v angličtine).

Škótsko vidí budúcnosť demokracie v blockchaine

Inovatívna iniciatíva bola vytvorená prostredníctvom spolupráce medzi spoločnosťou ClearPoll, založenou na blockchaine, a mediálnou platformou YesDayScotland. Škótska vláda údajne už potvrdila, že budúcnosť demokracie v Škótsku sa musí opierať o blockchain. Nicholas Russell definoval, že nasledujúca fáza bude zahŕňať overenie občianskej identity. To zmení pravidlá hry pre verejné prieskumy, alebo voľby. Škótska kampaňová sieť Business for Scotland takisto v posledných týždňoch vyzvala na vytvorenie škótskeho „Common Blockchain.”

Toto je ďalší príklad, ktorý ukazuje, že vlády na celom svete vidia potenciál v blockchaine. Jeho všestrannosť znamená, že môže byť použitá na viac, ako len na kryptomeny a na zefektívnenie finančných procesov. Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v angličtine).

Bloomberg senior stratég: Indikátory Bitcoinu zostávajú zatiaľ medvedie

Mike McGlon, senior stratég divízie prieskumu trhu spoločnosti Bloomberg Intelligence, poskytol rozhovor pre CNBC. McGlone tvrdí, že aktuálny objem Bitcoinu a počet jeho aktívnych adries sú dve kritériá, ktoré ukazujú, že medvedí trh bude pravdepodobne v najbližšej dobe pokračovať.

„Úprimne povedané, každý deň sa pokúšam nájsť spôsob, ako povedať, že Bitcoin alebo kryptomeny pôjdu hore, ale čím viac sa budem zaoberať údajmi, ktoré v minulosti skutočne viedli k zmenám cien, tým viac vidím náznaky ísť nižšie. Samozrejme, môžeme urobiť čokoľvek. Ale na základe ukazovateľov, ktoré mám, by ceny mali ísť nižšie, pokiaľ sa však niečo nezmení (napr. nejaký fundament), čo však nemôžem predvídať.”

Viac sa dočítate tu: https://dailyhodl.com/ (v angličtine).

Ruskí lobisti poslali návrh premiérovi ohľadom kryptoregulácií

Lobistická skupina ruského zväzu priemyselníkov a podnikateľov (RSPP) nedávno poslala svoje návrhy na kryptoreguláciu ruskému premiérovi Dmitrijovi Medvedevovi. Podľa dokumentu získaného mediálnou spoločnosťou RBC kritizuje vedúci RSPP Alexander Shokhin hlavný návrh, ktorý prijala ruská Štátna duma v prvom z troch čítaní v máji. Nalieha na Medvedeva, aby odložil vypočutie do roku 2019, aby sa tak rozvinuli nové aspekty návrhu zákona, ktorý by slúžil záujmom podnikateľov a aj regulačných orgánov. Podľa Shokhina by súčasná legislatíva, pokiaľ by bola prijatá, prinútila začínajúce ruské podniky presťahovať sa do iných jurisdikcií v zahraničí, ktoré sú šetrnejšie ku kryptomenám. Viac sa dočítate tu: https://cointelegraph.com/ (v angličtine).

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Slovenské banky zatvárajú pobočky. V tomto meste nezostane už ani jedna

2

Vodiči, pozor. Pokuty za nedodržanie tejto povinnosti poriadne narastú

3

Sociálna poisťovňa začína vyplácať nový príspevok. Prilepší si táto skupina Slovákov

4

Veľký reťazec ruší 73 pobočiek a vyhlásil konkurz

5

Najväčšie slovenské kníhkupectvo sa topí v takmer dvojmiliónovej strate

PR články

Zarábaj s platformou Millionero s najúspešnejšími. Predstavujeme službu Copytrading

Marek Jendrál | 23. februára 2024

Copytrading je skvelá možnosť, ako si pasívne nechať zhodnocovať svoj kapitál, a zároveň pre skúsených obchodníkov príležitosť, ako speňažiť svoje know how i nadobudnuté skúsenosti.

Predstavujeme copytrading na platforme Millionero pre začiatočníka

Dobrý investičný plán vám môže zmeniť život. Tu je návod od A po Z na jeho vytvorenie

Henrieta Balázsová | 14. februára 2024 Horúca novinka

Žijeme vo svete, kde sú možnosti nekonečné, no predsa sa zdá, že cesta k finančnej nezávislosti je pre mnohých zahalená tajomstvom. Kľúčom k jeho odhaleniu je dobre zostavený investičný plán.

Dobrý investičný plán je základom úspechu
Horúca novinka