[SPRÁVY] Pokuta $5 miliárd pre Facebook – Bezpečnostný incident burzy QuickBit ohrozil 300 000 ľudí

0

Tento piatok sa vo svete udialo veľa. Hlavná správa však prišla ešte včera. Facebook dostal od FTC rekordnú pokutu až 5 miliárd dolárov za ľahostajné zaobchádzanie s citlivými údajmi používateľov tejto sociálnej siete. Nezávisle od toho prišla ďalšia pokuta od SEC – 100 miliónov dolárov.

Fanúšikovia Facebooku si iste vydýchli. Ich obľúbené miesto na internete zatiaľ nekončí, ale problémov má stále viac než dosť. Sme si istí, že v priebehu tohto roka vás budeme informovať o ďalších masívnych pokutách (viac tu v EN)

Trh s kryptomenami po zelenom štvrtku v miernej korekcii

Na trhu s kryptomenami dnes panovala červená. Väčšina coinov mierne klesala po včerajšom raste. Bitcoin sa ráno vrátil pod 10 000 $, na čo sme na našom obchodnom portáli zareagovali analýzou.

[gallery ids="35985,35986,35987"]

Citlivé dáta 300 000 ľudí unikli pri hacku švédskej burzy QuickBit

Facebook dostal pokutu, QuickBit môže nasledovať. Aj tá totiž zanedbala svoje bezpečnostné systémy a výsledok? Od 28.6. do 2.7. bola celá databáza burzy s informáciami o viac než 300 000 zákazníkoch verejne dostupná bez potreby autentifikácie.

Inými slovami, všetky citlivé dáta boli vystavené verejnosti na obdiv a nie je jasné, či to niekto stihol využiť. Bezpečnostná chyba bola odhalená spoločnosťou Comparitech, ktorá QuickBit okamžite zalarmovala.

Najväčší supermarket vo Venezuele začal akceptovať kryptomenu Petro

Kryptomena prezidenta Maduru a teda aj Venezuely – Petro, ktorá je mimochodom krytá ropou, je po novom akceptovaná najväčším venezuelským supermarketom. Traki (obchodný dom) dnes Petro zaviedol bez nejakých veľkých reklamných bannerov alebo marketingu. Či sa Petro uchytí, to zatiaľ nie je jasné.

Libra má protivníka! – Prekoná ju čínska kryptomena?

Ren Zhengfei, zakladateľ a CEO čínskeho giganta Huawei, sa dnes vyjadril k novej kryptomene od Facebooku. Libra vraj rozhodne neovládne svet.

„Čína môže vydať rovnako dobrú kryptomenu. Prečo čakať, kým to urobia ostatní? Čína je silnejšia ako nejaká internetová firma.“

Viac info tu – v EN

Akcie Alphabet rastú – Spoločnosť v Q2 zarobila 9,9 miliardy dolárov!

Alphabet je v poslednej dobe v skvelej forme. Prakticky všetky odvetvia, v ktorých táto spoločnosť podniká, neskutočne rastú a vidno to aj na profitoch firmy. Materská spoločnosť Googlu v druhom kvartáli 2019 zaznamenal celkový zisk 9,9 miliardy dolárov. Celkový obrat sa pohybuje okolo 38,9 miliárd dolárov.

Sledujte K-Mag, chystáme totiž profi technickú analýzu tejto firmy. Niekedy tento víkend ju nájdete na tejto stránke. Dajte nám like na facebooku, nech vám to neujde.

Skladacie telefóny od Samsungu sú späť!

Samsung Galaxy fold – inovatívny smartfón, ktorý predbehol svoju dobu, ale nakoniec narazil na stenu. Smartfóny tohto modelu mali totiž problém – ako inak, s displejom. Ukázalo sa, že v časti, ktorá sa ohýba, sa môže veľmi ľahko poškodiť.

Samsung Fold je ale späť v predaji! No, tak hádam už bude fungovať.

Čo čítať ďalej?

Bitpanda prekonala míľnik 1 milión používateľov

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre