[SPRÁVY] OKEx bude podporovať Tron Stablecoin • Aj napriek 740 miliónovej hodnote Bakktu sú investori stále skeptickí

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

OKEx bude podporovať Tron Stablecoin • Aj napriek 740 miliónovej hodnote Bakktu sú investori stále skeptickí • Je Bitcoin dominancia až na 80 %? Nový výskum to naznačuje • Rusko navyšuje počet zlata • Tereza Mayová môže zapríčiniť veľký problém

OKEx bude podporovať Tron Stablecoin

Jedna z najväčších kryptomenových búrz podľa objemu, OKEx, má v pláne začať podporovať USDT potom, čo prejde Tether na využívanie blockchainu kryptomeny Tron. OKEx sa tak rozhodol po zvýšenom dopyte od svojich zákazníkov, ktorí si vyžadovali obchodovanie stablecoinu. Na štvrtú najväčšiu burzu by tak čoskoro mal zavítať USDT-Tron. Aj keď je to dobrá správa pre Tron, väčšina dopytu a obchodov s touto kryptomenou sa zatiaľ stále deje na decentralizovaných burzách.

Viac informácii o Tron stablecoine a zalistovaní na OKEx burze na tomto linku: ccn.com

Aj napriek 740 miliónovej hodnote Bakktu sú investori stále skeptickí

O tom, že ICE (Intercontinental Exchange) vyzbierala na spustenie Bakktu už takmer 180 miliónov dolárov sme písali už niekoľkokrát. Projekt je už teraz hodnotený až na takmer 740 miliónov dolárov, aj napriek tomu, že ešte nedošlo k oficiálnemu spusteniu. Je teda jasné, že tento projekt výrazne naberá na hodnote. Avšak aby prvotní investori obdržali svoju investíciu späť bude treba oveľa viac, ako len potenciál. Bude totižto treba tento potenciál aj naplniť a to môže zatiaľ predstavovať problém. Podľa navrhnutého cash-flowu totižto nebude Bakkt zarábať dostatočné množstvo peňazí na to, aby to investorom vrátilo iba z transakcií. Objemy na tejto burze teda budú musieť byť naozaj veľké, o čom niektorí investori začínajú pochybovať.

Viac o Bakkte sa dočítate tu: cointelegraph.com

Je Bitcoin dominancia až na 80%? Nový výskum to naznačuje

Ak sa pozriete na akúkoľvek stránku, ktorá zachytáva ceny kryptomien, ich pohyby alebo trhovú kapitalizáciu, väčšinou nájdete s nimi prepojenú aj dominanciu Bitcoinu na kryptomenovom trhu. Tá sa väčšinou hýbe zhruba na 50 % (bola už aj na 80 %, ale aj na hranici 35 %). Avšak nový výskum naznačuje, že dominancia Bitcoinu je stále aj tak až na 80 %. V danom výskume sa bral ohľad najmä na Pareto Pravidlo (80/20). Podľa rôznych pokusov a analýz by totižto mohol Bitcoin dominovať trhu až na hranici 85 %.

Podrobnejšie informácie, ako aj tabuľky z výskumu si môžete pozrieť tu: bitcoinist.com

Rusko navyšuje počet zlata

Príde kríza? Samozrejme, že to nikto s určitosťou nevie. Je však evidentné, že Rusko sa na takýto scenár pripravuje, kedže poriadne navyšuje počet zlata, ktoré aktuálne drží. Rovnako však aj predáva US dlhy, držané v rôznych finančných inštrumentoch vydaných americkou vládou. Prečo to ale Rusko robí? Pravdepodobne preto, že zlato sa zvyčajne používa na hedžovanie voči investíciám, neistote a kríze. Práve preto môže dochádzať k takémuto správaniu centrálnej banky Ruska.

Viac o nakupovaní zlata Ruskou centrálnou bankou nájdete tu: ccn.com

Tereza Mayová môže zapríčiniť veľký problém

Ani posledná správa nie je úplne priamo spojené s kryptomenami, avšak dopad môže mať aj na tieto digitálne aktíva. Britská ministerka, Tereza Mayová, začína poriadne „hrotiť” svoju rétoriku, čo môže spôsobiť ešte výrazné komplikácie pri Brexite. Obviňuje totižto členov parlamentu z toho, že sa snažia naťahovať a odkladať Brexit. Obviňuje ich z prokrastinácie a snahe vyhnúť sa Brexitu. Avšak touto rétorikou sa môže zahrávať s ohňom. A to poriadne. Ľudia v Británii už začínajú byť poriadne otrávení z debát o Brexite potom, čo pred takmer 1000 dňami oficiálne zahlasovali za odchod krajiny z EU. Väčšina z nich by to už najradšej mala celé uzavreté, avšak takéto správanie Terezy Mayovej môže všetko ešte zhoršiť.

Viac o tejto prevažne politickej téme sa dozviete tu: ccn.com

Čo čítať ďalej?

Ontology prežíva neobyčajný rast – 100 % nahor za posledný mesiac

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.