[Správy] „Nukleárna zima” na kryptotrhu neznepokojuje miliardárov • Strýko Sam ide po súkromných transakciách…

Novinky Inštitucionálni investori a kryptomeny.
Inštitucionálni investori a kryptomeny. Zdroj: Shutterstock.com/TG23
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

„Nukleárna zima” na kryptotrhu neznepokojuje miliardárov • Strýko Sam ide po súkromných transakciách • Čínska vláda podporuje vznik nového stablecoinu • Max Keiser hovorí, že Bitcoin pohltí všetky fiat meny

„Nukleárna zima” na kryptotrhu neznepokojuje miliardárov

Jim Breyer, miliardový investor a rizikový kapitalista, uviedol, že napriek dlhodobej „kryptojadrovej zime” stále verí, že prísľub, ktorý ponúka táto technológia, je príliš skvelý na to, aby bol natrvalo pochovaný krátkodobými pohybmi na trhu.

Tohtoročný masaker výrazne ovplyvnil viacero zainteresovaných strán v rámci kryptomenového ekosystému, od investorov až po obchodníkov a začínajúcich podnikateľov. Ovplyvnený bol aj Mike Novogratz, ktorý nedávno ohlásil stratu 41 miliónov dolárov za 3. kvartál 2018. Tým jeho celkové straty za tento rok dosiahli 136 miliónov dolárov.

Napriek tomu Breyer hovorí, že je to nevyhnutná súčasť trhového procesu, ktorá sa deje zhruba raz za každých desať rokov. Vychádzajúc z jeho skúseností ako rizikového kapitalistu (vrátane toho, že sa v roku 2005 stal raným investorom na Facebooku) je presvedčený, že kryptotrh sa odrazí odo dna.

Vychádzajúc z Breyerových skúseností a pri pohľade na jeho úspešné investície do umelej inteligencie (AI) a do inteligencie s asistenciou človeka (HAI) jeho vyhlásenie príde ako prejav dôvery pre účastníkov trhu. Viac sa dočítate tu: https://www.ccn.com/ (v angličtine).

Strýko Sam ide po súkromných transakciách

US Department of Homeland Security (DHS) oznámilo svoj zámer vytvoriť monitorovací rámec na efektívne sledovanie transakcií Zcash a Monero prostredníctvom rozšírených možností forenznej analýzy. V novovydanom dokumente DHS odhaľuje, že to chce dosiahnuť prostredníctvom „produktu na podporu implementácie blockchainu založeného na forenznej analýze dát a na zdieľaní informácií.”

Osobitne zaujímavé pre DHS je monitorovanie orientované na Zcash a na Monero. Existujúce schopnosti analýzy zamerané na Bitcoin pokrývajú v súčasnosti len obmedzený rozsah v rámci oblasti kryptomien. Rozširovaním do privátnej kryptomenovej oblasti chce DHS demonštrovať, že má dostatočnú rozšíriteľnosť na riešenie hrozby, ktorú predstavujú nelegálne skryté transakcie.

Tento krok signalizuje, že vláda USA sa pripravuje na zavedenie blockchain stratégie odolnej voči cenzúre ako súčasť jej snahy presvedčiť ľudí, že kryptomeny sa nepoužívajú na pranie špinavých peňazí, daňové úniky a na financovanie terorizmu. Viac sa dočítate tu: https://www.ccn.com/ (v angličtine).

Čínska vláda podporuje vznik nového stablecoinu

Grandshores Technology Group je verejná spoločnosť, ktorá je pridružená k 10 miliardovému jüan fondu (1,5 miliardy dolárov), ktorý je podporovaný vládou Hangzhou, hlavného mesta čínskej provincie Zhejiang. Spoločnosť vyvíja nový stablecoin, naviazaný na japonský jen, ktorý má byť uvedený na trh do februára 2019.

Správna rada spoločnosti oznámila investorom, že za výkonného riaditeľa a co-CEO spoločnosti bol vymenovaný Li Xiaolai. Li je známy v Číne ako „evanjelista Bitcoinu” a považuje za skúseného investora. Správna rada vysvetlila, že Li bude zodpovedný za projekty súvisiace s blockchainom, vrátane vytvorenia „stabilného systému digitálnej meny zameraného na hlavné medzinárodné meny.” Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v angličtine).

Max Keiser hovorí, že Bitcoin pohltí všetky fiat meny

Max Keiser, veterán na Wall Street a hostiteľ Keiser Report, nie je znepokojený trhom s Bitcoinom. V novom rozhovore s Bitcoinist Keiser predpovedá, že Bitcoin (BTC) sa nakoniec dostane na cenu viac ako 100 000 dolárov.

Na otázku, prečo sa kryptotrh podobá akciovým trhom, hovorí, že je to hlavne vďaka spôsobu, akým vnímame digitálnu menu:

„Myslím si, že trh vidí Bitcoin ako aktívum „risk on”, takže sa pohybuje v zhode s akciami. V určitom okamihu bude trh chápať Bitcoin ako zlato, a hotovosť ako aktívum „risk off.” Keď si to trh uvedomí, uvidíme ATH ako bezpečné útočisko. Kapitálové toky sa presmerujú do Bitcoinu.”

Keiser v širšom slova zmysle odmieta obavy a pochybnosti o medveďoch. Bitcoin nazýva ako „peňažnú čiernu dieru,” ktorá pohltí všetky fiaty. Viac sa dočítate tu: https://dailyhodl.com/ (v angličtine).

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.