korona kríza

Zdá sa, že od veľkého prepadu alebo aj čierneho dňa na trhu sa zvyšuje v Latinskej Amerike záujem o nákup BTC. Počas globálnej recesie exponenciálne rastie záujem o nákup BTC.

Na našom YouTube kanáli BitLink dnes vyšiel LIVE Trading. Mrknite naň, a ak ste tak ešte neurobili, prihláste sa na odber našich videí.

(článok pokračuje pod videom)

Bitmain mining zariadenia majú po halvingu problém so ziskovosťou!

Ešte neubehol ani týždeň od halvingu a už tu máme prvý vážny problém. Až 45 rôznych mining zariadení (medzi nimi aj ASIC zariadenia) nie sú ziskové. Ešte počas minulého roka boli zariadenia od Bitmain pomerne dobre optimalizované na ziskovú ťažbu. Halving spôsobil zníženie odmien pre minerov o polovicu, čím je potrebný dvojnásobný výkon za rovnaké náklady, aby bola dodržaná ziskovosť. Medzi stratové zariadenia patria napríklad ASIC S3, ASIC S5 a ASIC S7. Na hrane ziskovosti sú napríklad aj moderné verzie S17. V prípade vysokých nákladov na elektrinu nie je možné ziskovo ťažiť na žiadnych z týchto strojov.

Viac o miningu a ziskovosti sa dočítaš v tomto článku. (EN)

Korona kríza naštartovala revolúciu kryptomien

Zdá sa, že od veľkého prepadu alebo aj čierneho dňa na trhu sa zvyšuje v Latinskej Amerike záujem o nákup BTC. Dňa 12. marca krypto trh utrpel obrovskú ranu. Cena BTC sa prepadla hlboko pod 4 000 USD. Strácali aj ostatné tradičné aktíva. Napríklad zlato, ropa a akcie. Môžeme tento deň považovať za začiatok recesie. Na druhej strane mal veľký cenový prepad aj pozitívny dopad. Záujem o nákup BTC v Latinskej Amerike rastie exponenciálne. Počas krízy sa v štátoch ako Venezuela či Kolumbia výrazne zväčšila inflácia. Ľudia si chcú v ťažkých časoch ochrániť svoj kapitál, preto začali nakupovať BTC.

Možno ťa bude zaujímať: Vysoká škola tradingu – Produkt, ktorý ťa naučí úspešne obchodovať na burze

EÚ hrozí Nemecku žalobou

Európska únia od vzniku momentálne zažíva najhoršiu hospodársku krízu. HDP štátov klesá, nezamestnanosť rastie a štáty sa nevedia medzi sebou dohodnúť. EÚ dokonca chce žalovať Nemecko za zákon o programe nákupu dlhopisov ECB.

Nemecko sa zatiaľ rozhodlo nepomôcť EÚ v boji s korona krízou. Ešte počas roka 2018 15-členná rada schválila nový zákon o nákupe dlhopisov. Nemecko opakovane odmietlo pomoc Eurozóne a nemeckí sudcovia uviedli, že sudcovia z rady EÚ hrubo porušili svoje právomoci.

Viac o kríze v EÚ si môžete prečítať tu.

Bitcoin práve prekonal historické maximum!

Za posledné tri roky má Bitcoin za sebou poriadnu jazdu na húsenkovej dráhe. Najprv sa v roku 2017 dostal z necelej tisícky dolárov až na 20 000 $, potom sme v priebehu roka zažili pád na 3 200 $ a za ďalšie tri mesiace bol späť na 14 000 $. Táto neuveriteľná jazda pokračuje aj v roku 2020, kedy sme zaznamenali dve veľké rallye a tá druhá ešte stále trvá. Bitcoin konzistentne prekonáva rast akciových indexov. Je teda už na prvý pohľad jasné, že je lepšie investovať do BTC, ako do akcií a indexov.

Celý článok nájdete na tomto odkaze.

Máte záujem o nezávislé spravodajstvo? Sledujte nás na facebooku a prihláste sa na odber notifikácií. Nenechajte si ujsť novinky zo sveta a z kryptomien!

Čo čítať ďalej?

Elonov Neuralink predstavuje svoj prvý produkt – Týmto čipom