Za posledné tri roky má Bitcoin za sebou poriadnu jazdu na húsenkovej dráhe. Najprv sa v roku 2017 dostal z necelej tisícky dolárov až na 20 000 $, potom sme v priebehu roka zažili pád na 3200 $ a za ďalšie tri mesiace bol späť na 14 000 $. Táto neuveriteľná jazda pokračuje aj v roku 2020 kedy sme zaznamenali dve veľké rallye a to druhé ešte stále trvá. Bitcoin konzistentne prekonáva rast akciových indexov a v tejto kríze, dokonca začína pôsobiť aj ako bezpečne úložisko peňazí. Neustále doň prúdia miliardy dolárov, nedávno si prešiel tretím halvingom, čím sa jeho inflácia znížila na polovicu, a tak sa ani nečudujeme, že nedávno dosiahol nové historické cenové maximum. Nie však to, ktoré máte na mysli.

Všetky pozitívne fundamenty okolo Bitcoinu sme zhrnuli v tomto článku – 7 dôvodov, prečo je teraz dôležité vlastniť Bitcoin

A dovolíme si tvrdiť, že toto ATH je ešte dôležitejšie, než 20 000 $ z roku 2017. Vtedy sa totiž na trhu s kryptomenami vytvorila obrovská bublina na ktorej následne prerobilo veľa obyčajných ľudí. Tentokrát je síce spotová cena Bitcoinu o niečo nižšie, no podľa všetkého ide o férové ohodnotenie ceny tejto kryptomeny (Bitcoin sa aktuálne obchoduje za 9600 $.

Historické maximum o ktorom píšeme je dôležitejšie preto, že ide o cenový priemer za posledný rok. MA365 (Moving Average – kĺzavý priemer za posledných 365 dní) bol na podobných hodnotách naposledy v prvej polovici 2018! Sledovať MA365 má jednu veľkú výhodu. Odstraňuje totiž krátkodobý, aj dlhodobý cenový šum.

Analýza ETH, LTC a BNB – Je teraz správny čas na nákup?

VISA podáva patent na kryptomenový platobný systém

Je to skutočne bullish signál pre Bitcoin?

V kryptomenovej komunite by sa však iste našlo veľa ľudí ktorí by tvrdili, že toto rozhodne nie je bullish signál. Množstvo traderov totiž očakáva, že veľkí investori počas tejto ekonomickej krízy opustia Bitcoin. Ide totiž o vysoko rizikový asset. a držať niečo také počas krízy sa jednoducho nevypláca.

Fundamenty však skôr naznačujú opak a toto je iba jeden z mnohých náznakov, že Bitcoin začal nový bullish trend a v dohľadnej dobe sa aj jeho spotová cena dostane na historické maximu.. A vysoko nad neho.

Oplatí sa teda vlastniť aspoň malú časť Bitcoinu? My v tom máme jasno a natočili sme o tom pre vás VIDEO:

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance