Korekcia Bitcoinu je tu – kam až pôjdeme? • Bratom Winklevossovcom sa zdvojnásobil majetok • BitMEX zaznamenal ATH v objeme obchodov za jeden deň • Stojí za korekciou Bitcoinu burza Coinbase? • Bývalý Trumpov poradca sa môže pripojiť ku kryptomenovému startupu • Summit G-20 môže navždy zažehnať hrozbu obchodnej vojny

Korekcia Bitcoinu je tu – kam až pôjdeme?

Padneme o 10 %, 25 % alebo 40 %? To zatiaľ nikto nevie, avšak nie je to jedno? Nikto nevie predpokladať, ako veľmi pôjdeme nižšie, avšak teraz už vieme povedať, že nižšie ideme. Z viac ako 13 000 dolárov sme sa dostali späť pod 12 000 (v čase písania okolo 10 900 dolárov, ale cena veľmi rýchlo skáče a osciluje). Kam ale odtiaľto pôjde? Ideme nižšie? Rovnaké problémy majú zatiaľ aj altcoiny. Vyzerá to zatiaľ tak, že sezóna altcoinov nás nečaká, pretože spolu s Bitcoinom idú rovnako dole aj ostatné kryptomeny. Niektoré z nich idú nižšie, dokonca oveľa výraznejšie ako Bitcoin (z TOP 10 kryptomien stačí spomenúť napríklad Litecoin, Bitcoin Cash alebo Bitcoin SV).

Viac informácií o korekciách sa dočítate na tomto linku: newsbtc.com

Bratom Winklevossovcom sa zdvojnásobil majetok

Medzi prvých a najväčších podporovateľov kryptomien patria nepochybne Tyler a Cameron Winklevossovci. Títo zakladatelia burzy Gemini by sa mali z aktuálneho rastu (tomu zo včera) veľmi tešiť. Údajne vďaka takémuto rapídnemu rastu mali tieto dvojičky viac ako zdvojnásobiť celý svoj majetok. Podľa agentúry Bloomberg sa mal majetok dvojičiek z pôvodných 654 miliónov dolárov vyšplhať aktuálne až na 1,45 miliardy dolárov. Oproti hodnote ich majetku z marca 2018 by mali mať Tyler a Cameron až o 120 % viac.

Viac o bratoch Winklevossovcoch si viete prečítať na linku nižšie: cointelegraph.com

BitMEX zaznamenal ATH v objeme obchodov za jeden deň

Jedna z najväčších kryptomenových búrz na svete BitMEX dňa 26. júna oznámila, že zaznamenala rekordný deň, čo sa týka objemu transakcií. Celkovo sa malo za jeden deň zobchodovať až takmer 16 miliárd dolárov. Arthur Hayes, zakladateľ tejto burzy, verí, že vďaka takýmto číslam a štatistikám z posledných dní by sa mal čoskoro začať bull run (ak už vlastne nezačal). Zvýšený objem a záujem o kryptomeny by mali jeho názor iba podporiť.

Viac o tejto téme si môžete prečítať na nasledujúcom linku: cointelegraph.com

Stojí za korekciou Bitcoinu burza Coinbase?

Ešte jedna správa na tému korekcie a Bitcoinu. Z veľa špekulácii o tom, prečo sa stala korekcia Bitcoinu, vyzerá jedna vskutku zaujímavo. Počas obrovského rastu kryptomien totižto burza Coinbase na isté momenty vypadla. Táto burza nefungovala ani na telefónoch ani na laptopoch používateľov. Ihneď potom, čo sa to udialo, boli sociálne siete (najmä Twitter a Facebook) zaplavené reakciami používateľov, ktorí vinia Coinbase za daný pád Bitcoinu. Ide teda o čistú náhodu alebo Coinbase skutočne môže takto manipulovať trh?

Viac o situácii na burze Coinbase sa dočítate tu: cryptonewsz.com

Bývalý Trumpov poradca sa môže pripojiť ku kryptomenovému startupu

A nejde ani o hocijakého poradcu a ani o hocijaký startup. Steven Moore, bývalý poradca prezidenta Donalda Trumpa, by mal mať údajne veľmi blízko k tomu, aby sa pripojil ku kryptomenovému startupu. Mal by ním byť Decentral, ktorý ašpiruje na post akejsi banky medzi kryptomenami (znie to dosť zvláštne, však?). To nie je všetko. Bude to znieť ešte horšie potom, čo vám poviem, že Decentral má v pláne stať sa centrálnou bankou kryptomien (centrálna banka decentralizovaných aktív – what a joke). Nič to však nemení na fakte, že Steven Moore má v pláne pripojiť sa k tomuto projektu.

Viac o tejto veľmi, veľmi, veľmi zvláštnej téme si môžete prečítať na odkaze nižšie: cryptoslate.com

Summit G-20 môže navždy zažehnať hrozbu obchodnej vojny

A už klasicky máme aj jednu tému z politického a finančného sektora. Dlho spomínaná obchodná vojna medzi Čínou a Amerikou by mohla skončiť skôr, ako začala (našťastie!). Podľa rôznych účastníkov Summitu G-20 by mohlo dôjsť k zažehnaniu všetkých sporov už počas najbližších stretnutí. Sám Steven Mnuchin, jeden z popredných predstaviteľov americkej vlády, povedal, že je veľmi optimistický ohľadom situácie okolo obchodnej vojny medzi dvoma veľmocami. Verí, že výsledok Summitu G-20 môže byť preto veľmi podstatný aj pre globálnu ekonomiku.

Viac o tejto mimoriadne zaujímavej téme nájdete v článku nižšie: coinspeaker.com

Čo čítať ďalej?

Mati Greenspan: Bitcoin čaká až 40 % korekcia!

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance