[Správy] Kanadská burza chce vylepšiť milióny ATM na nákup kryptomien • Je za masívnym rastom Bitcoinu stablecoin Tether?

0

Kanadská burza chce vylepšiť milióny ATM na nákup kryptomien • Je za masívnym rastom Bitcoinu stablecoin Tether? • 3 kryptomeny, na ktoré si treba dať v júli pozor • Americký Kongres požiadal Facebook o pozastavenie vývoja Libry • Univerzita Cambridge vydala nový index spojený s kryptomenami • Prvé Bitcoin dlhopisy sú spustené

Kanadská burza chce vylepšiť milióny ATM na nákup kryptomien

Coinsquare je kanadská burza, ktorá dnes oznámila, že odkúpila software, ktorý by umožnil tradičným automatom po celom svete predávať Bitcoin. Malo prísť k odkúpeniu startupu Just Cash, ktorý vyvinul software, ktorý umožní používateľom nakupovať kryptomeny priamo pomocou tradičných ATM. Celý tím tohto startupu (Just Cash) sa pripojí ku burze Coinsquare, s ktorou by mal začať pracovať na detailoch a vývoji daného „vylepšenia“ automatov. Cieľom tejto kúpy zo strany Coinsquare by malo byť naplnenie ich cieľa. Ten je priniesť kryptomeny medzi bežných ľudí a adopciu kryptomien do mainstreamu.

Viac o tejto správe sa dozviete, ak kliknete na tento link: cointelegraph.com

Je za masívnym rastom Bitcoinu stablecoin Tether?

O tom, ako by mohol Tether manipulovať celý kryptomenový trh sme napísali už nejeden článok. Na rôznych grafoch je vidno, že celková trhová kapitalizácia Tetheru a Bitcoinu korelujú. Teda presnejšie povedané, Bitcoin s omeškaním reaguje na vývoj kapitalizácie Tetheru. A to sa opäť stalo aj teraz. V júni bolo opäť pustených do obehu až 150 miliónov USDT tokenov. Tie akoby bránili Bitcoinu ku poriadnej korekcii a tak by sa dalo povedať, že môže ísť o čiastočnú manipuláciu zo strany Tetheru.

Viac o prepojení medzi Tetherom a Bitcoinom sa dočítate tu: cryptopotato.com

3 kryptomeny, na ktoré si treba dať v júli pozor

Takmer všetci ľudia, ktorí vstúpia do kryptomenového sveta sa snažia nájsť tie najziskovejšie kryptomeny. Tie, ktoré spravia čo najväčší rast a tak zarobia čo najviac peňazí. Nejde však vôbec o ľahkú úlohu. Pomôcť pritom môžu rôzne udalosti, ktoré by dané kryptomeny mali sprevádzať. A práve na základe toho, čo čaká kryptomeny nasledujúci mesiac, by ste si mali dávať pozor najmä na nasledujúce kryptomeny. Litecoin, Binance Coin a Monero. To, prečo by ste mali pozorne sledovať Litecoin je hádam jasné. Halving tu je už čoskoro, a preto by cena mohla poriadne letieť. Ale prečo Binance Coin a Monero?

To sa dozviete, ak kliknete na link nižšie: zycrypto.com

Americký Kongres požiadal Facebook o pozastavenie vývoja Libry

Jojda tá Libra ešte ani nie je vonku a už má problémov viac ako dosť. Už sa o tento projekt zaujímajú politici, právnici, ekonómovia, bankári (a tak ďalej a tak ďalej), ktorým zatiaľ tento stablecoin spôsobuje vrásky na čele. Aktuálne vraj mal dokonca samotný Americký Kongres žiadať Facebook o to, aby pozastavil vývoj tejto kryptomeny. Dôvod má byť veľmi jednoduchý. Úradníci chcú Libru poriadne preveriť a preto verejne požiadali o to, aby sa aktuálny vývoj daného stablecoinu pozastavil, kým sa nerozhodnú, ako k nej budú pristupovať.

Viac o problémoch Libry sa dočítate na tomto odkaze: theguardian.com

Univerzita Cambridge vydala nový index spojený s kryptomenami

Tentokrát však vôbec nejde o index, na aké sme boli doteraz pri kryptomenách zvyknutí. Nejde o žiadne cenové prepočty ani priemer rôznych kryptomien a podobne. Univerzita Cambridge sa rozhodla  vydať index, ktorý bude sledovať množstvo elektrickej energie, spotrebovanej na ťažbu kryptomien. Má ísť o prvý skutočne nezaujatý index voči kryptomenám, ktorý by mal pravdivo ukazovať spotrebu elektrickej energie na ťažbu Bitcoinu. Ako by však konkrétne Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index (CBECI)  mal fungovať, je ešte nejasné.

Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac o tejto téme, kliknite na nasledujúci link: bitcoinist.com

Prvé Bitcoin dlhopisy sú spustené

Bitcoin dlhopisy? To je čo za nezmysel. To ste si určite povedali aj vy, keď ste si prečítali tento nadpis. Dve spoločnosti sa spojili, aby však takéto niečo vytvorili. Bitcoin bond (Bitcoin obligácia/dlhopis) by mala byť čoskoro realitou vďaka spoločnostiam Argento a London Block Exchange (LBX). Toto prepojenie medzi finančným produktom tohto typu a kryptomenou je jediným svojho druhu (zatiaľ). Spadať by mal zatiaľ pod britský regulačný úrad FCA (Financial Conduct Authority), ktorý sa však aktuálne na tému Bitcoin dlhopisov verejne nevyjadruje.

Viac o tejto zaujímavej novinke si môžete prečítať na odkaze nižšie: cointelegraph.com

Čo čítať ďalej?

5 filmov o Bitcoine, ktoré sa oplatí vidieť

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of