Príbeh Bitcoinu a jeho cesta je ideálnym námetom na Hollywoodsky filmový trhák. Od svojho uvedenia na svet Satoshim Nakamotom v roku 2009 dosiahol Bitcoin okúzľujúce vrcholy a prežil strhujúce pády. To všetko bolo v strede pozornosti úzkej skupiny počítačových expertov. S postupom času táto revolučná technológia spôsobila ohromnú expanziu celej komunity. Nie je prekvapením, že desiatky škandálov, príbehov o milionároch cez noc a fascinujúca podstata nového vynálezu láka celý rad filmových tvorcov. Tí netrpezlivo chcú využiť príležitosť hovoriť o kolosálnom vplyve tohoto fenoménu.

Vzhľadom na to, že Bitcoin je technicky komplexná záležitosť a koncept digitálnych peňazí je pre väčšinu ľudí novinkou, je zvyčajne veľmi náročné predať jeho skutočný prínos a potenciál. Týmto potenciálom je zmeniť svet na globálnej úrovni. Dokumentárne filmy sa tak stali odpoveďou na otázku „Ako vysvetliť širokej verejnosti, čo je Bitcoin?“. Preto sme pre vás vybrali päť filmov, ktoré popisujú rôzne prípady použitia Bitcoinu. Jeho krátku, ale dramatickú cestu za posledných pár rokov a postavenie tejto kryptomeny medzi finančnými systémami.

1. Bitcoin: Koniec peňazí, ako ich poznáme

ČSFD 76% https://www.csfd.cz/film/55612-bitcoin-konec-meny-jak-ji-zname/prehled/

S vynálezom blockchainu a Bitcoin protokolu Satoshi Nakamoto vytvoril menu, ktorá sa líši od všetkých zaznamenaných v histórii. Jej spoľahlivá, dôveryhodná a decentralizovaná povaha sa stala skutočnou výzvou pre tradičný bankový systém. Za filmom stojí austrálsky mediálny podnikateľ Torsten Hoffman. Ten viedol svoj tím spisovateľov a producentov tak, aby vytvorili dokument bez žargónov, ktorý môžu diváci „sledovať s rodičmi“. V dokumente vystupuje známy popularizátor kryptomien a generálny riaditeľ Blockchain.info Andreas Antonopoulos.

2. Život na Bitcoine

IMDb 8.4/10 http://www.imdb.com/title/tt3910512/

Tradičným argumentom Bitcoin skeptikov je, že digitálna mena nemôže byť použitá na nákup praktických každodenných predmetov rovnakým spôsobom, ako hotovosť alebo kreditné karty. V júli 2013 sa jeden ambiciózny pár pustil do 100 denného sociálneho experimentu, kde sa spoliehali výhradne na digitálnu menu. Chceli tak dokázať, že je možné žiť iba na Bitcoine. Vzhľadom na pokroky, ku ktorým došlo v posledných mesiacoch, kedy viac obchodníkov a maloobchodníkov prijíma Bitcoin je veľmi pozoruhodné, že tento pár vyskúšal experiment v čase, keď bol celý ekosystém v začiatkoch.

 

3. Rise and Rise of Bitcoin

ČSFD 80% https://www.csfd.cz/film/362022-rise-and-rise-of-bitcoin-the/komentare/

Tí, ktorí sú už nejaký čas súčasťou Bitcoin komunity, hovoria, že cesta tejto kryptomeny môže byť prirovnávaná k jazde na horskej dráhe: nepredvídateľné výšky a prepady s množstvom prekvapivých zvratov a obratov. Film „Rise and Rise of Bitcoin“ dokumentuje udalosti, ktoré viedli k článkom na titulných stranách všetkých svetových médií a ponúka hlbší pohľad na to, čo filmári nazývajú „najväčším sociálno- ekonomickým experimentom všetkých čias“. V dokumente vystupujú známe osobnosti ako napríklad bratia Winklevossovci.

Mrknite aj na tieto cool pesničky o kryptomenách

(článok pokračuje pod odkazom)

7 skvelých pesničiek o Bitcoine – budete si spievať celý deň!

 

4. Ja som Satoshi

Film je oficiálne dostupný na YouTube, celé video nižšie.

Open-source platformy už spôsobili revolúciu v oblasti softwaru, vzdelávania a maloobchodu. Napriek tomu zostal bankový systém nedotknutý. Film „I am Satoshi“ si kladie otázku, či open-source technológie môžu radikálne inovovať zastarané menové a platobné systémy. Tvorca Tomer Kantor pre tento projekt natočil viac ako päťdesiat rozhovorov na piatich kontinentoch, vrátane významných osobností z Bitconovej komunity. Film získal ocenenie najkreatívnejšeho videa v roku 2014 na Blockchain Awards.

5. The Bitcoin Gospel

Film je oficiálne dostupný na YouTube, celé video nižšie.

Pokiaľ ste niekedy boli zvedaví, ako sa uskutočňujú transakcie s Bitcoinom, tento holandský dokumentárny film začína prominentným investorom Rogerom Verhom. On vysvetľuje, ako to všetko funguje. Film „Bitcoin Gospel“ ponúka blízky pohľad na jeho život, počas ktorého sa venuje obhajobe a propagácii Bitcoinu. Film taktiež nahliada na odvetvie ťažby kryptomien a zahŕňa pohľady ostatných osobností vrátane Andreasa Antonopoulosa.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek zvončekom vľavo dole. Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance