[Správy] Krypto potenciál v Indii je 5 miliárd dolárov • US kongresman vyzýva k jednoznačnej definícii kryptomien a ďalšie novinky

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Potenciál distributed ledger v Indii je 5 miliárd dolárov • US kongresman vyzýva k jednoznačnej definícii kryptomien • Kryptoakceptácia v zdravotníctve • Čínska sociálna sieť Tianya spúšťa natívnu kryptomenu • Digitálny obsah – platby bez sprostredkovateľov

Potenciál blockchainu v Indii je 5 miliárd dolárov

Technológia distributed ledger môže indickému hospodárstvu pridať ďalších 5 miliárd dolárov. KS Viswanathan, viceprezident pre priemyselnú iniciatívu v Národnom združení spoločností pre softvér a služby (NASSCOM), povedal pre Indo-asian News Services (IANS), že základná technológia Bitcoinu by mohla viesť do roku 2024 k ekonomickému rastu vo výške až 5 miliárd dolárov v krajine.

“Ekosystém blockchainu sa v Indii vyvíja. Vytváranie povedomia o tom, ako je táto technológia jednoduchšia na použitie s existujúcimi sociálnymi médiami a technológiou cloud, môže pomôcť krajine využiť jej potenciál.”

Uviedol Viswanathan. Viac sa dočítate TU: https://www.ccn.com/ (v EN)

USA: Zákonodarca vyzýva k jasnej regulácii kryptomien

Kongresman Bill Huizenga nalieha v rozhovore pre Bloomberg 27. júla, na americký kongres, aby sa zamerali na kryptoreguláciu. Kongresman zopakoval, že SEC považuje kryptomeny za cenné papiere, pričom CFTC tvrdí, že tokeny sú komodity. Ďalšie regulačné orgány, ako napríklad FinCEN a Internal Revenue Service (IRS), tvrdia, že kryptomeny by sa mali považovať za peniaze a majetok. Viac sa dočítate TU: https://www.ccn.com/ (v EN)

Kryptoakceptácia v zdravotníctve

BitVit, nová spoločnosť zameraná na blockchain, má odvážne plány na vytvorenie globálnej siete zdravotníckych centier, ktorá pomôže ľuďom viesť dlhší a aktívny život. Výskum naznačuje, že nemecké ženy v súčasnosti očakávajú, že budú žiť priemerne do veku 83 rokov, ale iba 72 rokov bude v dobrom zdravotnom stave. U mužov je priemerná dĺžka života 78 rokov…

BitVit chce ponúknuť “holistické riešenie”, ktoré by zahŕňalo vytvorenie intelektuálnej výmeny medzi odborníkmi a vedcami, pričom ich odborné znalosti by sa potom mali zdieľať s verejnosťou. Viac sa dočítate TU: https://cointelegraph.com/ (v EN)

Čínska sociálna sieť Tianya spúšťa natívnu kryptomenu

Tianya, čínska sociálna sieť s 130 miliónmi používateľov, na oznámila novú iniciatívu na založenie Tianya Tokenu (TYT). Nový ekosystém bude spustený 8. augusta. TYT bude jediným účtovným poukazom v rámci nového ekosystému. Limit bude 90 miliárd tokenov. Používatelia dostanú tokeny na základe ich príspevkov do komunity. Až 80% TYT je vyčlenených na odmeny pre prispievateľov. Viac sa dočítate TU: https://www.ccn.com/ (v EN)

Tvorcovia digitálneho obsahu budú vyplácaní bez sprostredkovateľov

Súčasný trend, distribúcie informácií, poukazuje na rastúcu dominanciu digitálneho obsahu. Len v USA dospelí strávili 5,6 hodín denne sledovaním digitálnych médií. Kombinácia s inými zobrazeniami obsahu, ako sú napríklad Youtube a Twitch, predstavuje v priemere 430 miliárd mesačných zobrazení obsahu na internete. Je to ohromujúca veľkosť trhu a príležitosť na príjmy, ktoré by nemali byť pod kontrolou niekoľkých skupín jednotlivcov, ako je to dnes. Kim Dotcom sa pustil do projektu na vytvorenie vlastnej kryptomeny, ktorý umožní vytváranie priameho odmeňovania tvorcov obsahu tak, aby neboli závislí od tretích strán a sprostredkovateľov. Viac sa dočítate TU: https://www.ccn.com/ (v EN)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.