Len 2% amerických investorov vlastní Bitcoin

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Najnovší prieskum spoločnosti Gallup ukazuje, že iba 2% amerických investorov vlastní Bitcoin. Výsledky prieskumu spoločnosti Wells Fargo / Gallup zverejneného 27. júla tiež ukázali, že len 26 percent investorov sa o Bitcoin zaujíma. 

Štruktúra investorov

Online prieskum bol uskutočnený v dňoch 7. až 14. mája 2018 u amerických investorov, ktorých akcie, dlhopisy alebo podielové fondy predstavovali viac ako 10 000 USD. Výsledky ukazujú, že drvivá väčšina investorov, ktorí už počuli o Bitcoine, nebude v najbližšej dobe investovať do vedúcej kryptomeny. Pričom 72 percent tvrdí, že nikdy nebudú kupovať Bitcoin.

Podľa údajov z prieskumu, hoci 96 percent investorov o Bitcoine počuli, len traja z desiatich investorov (29%) tvrdia, že vedia niečo o digitálnych menách. Pričom 67% hovorí, že o nich počuli, ale nevedia o nich veľa.

Prečítajte si tiež: NASDAQ zvolal schôdzu ohľadom legitimizácie kryptomien

Bitcoin – Riziková investícia?

Pôvodný zámer Bitcoinu zahŕňa jeho použitie ako platobného prostriedku, alebo elektronickej hotovosti. Avšak jeho vysoká volatilita je príčinou toho, že sa stal vysoko rizikovou investíciu. Napriek tomu však akceptovanie Bitcoinu stále rastie. Výsledky prieskumu ukazujú, že 75% respondentov považuje investíciu do Bitcoinu za “veľmi” riskantnú, pričom 23 percent hovorí, že je to “trochu” riskantná investícia.

Štatistické údaje o pohlaví a veku ukazujú, že mladí ľudia vedia niečo o Bitcoine, alebo iných digitálnych menách. Správa tiež uvádza, že vzhľadom na vekové rozdiely, investori s investíciou menšou ako 100 000 dolárov sú mladší a majú lepší vzťah k inováciám, ako investori nad 100 000 USD.

Tip redakcie: Waves Client ukončil beta testing – zoznámte sa s Token Launcher a Waves DEX

Záver

Ďalšia štúdia ktorú zadala spoločnosť Finder.com vo februári, ukázala, že 8 percent, alebo okolo 26 miliónov Američanov, už zakúpilo kryptomeny. Tieto údaje ukazujú, že napriek opatrnosti a skepticizmu veľkej časti investorov existuje veľký potenciál rozvoja kryptomien.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Zdroj: https://cointelegraph.com/

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Slovenské banky zatvárajú pobočky. V tomto meste nezostane už ani jedna

2

Vodiči, pozor. Pokuty za nedodržanie tejto povinnosti poriadne narastú

3

Sociálna poisťovňa začína vyplácať nový príspevok. Prilepší si táto skupina Slovákov

4

Veľký reťazec ruší 73 pobočiek a vyhlásil konkurz

5

Najväčšie slovenské kníhkupectvo sa topí v takmer dvojmiliónovej strate

PR články

Zarábaj s platformou Millionero s najúspešnejšími. Predstavujeme službu Copytrading

Marek Jendrál | 23. februára 2024

Copytrading je skvelá možnosť, ako si pasívne nechať zhodnocovať svoj kapitál, a zároveň pre skúsených obchodníkov príležitosť, ako speňažiť svoje know how i nadobudnuté skúsenosti.

Predstavujeme copytrading na platforme Millionero pre začiatočníka

Dobrý investičný plán vám môže zmeniť život. Tu je návod od A po Z na jeho vytvorenie

Henrieta Balázsová | 14. februára 2024 Horúca novinka

Žijeme vo svete, kde sú možnosti nekonečné, no predsa sa zdá, že cesta k finančnej nezávislosti je pre mnohých zahalená tajomstvom. Kľúčom k jeho odhaleniu je dobre zostavený investičný plán.

Dobrý investičný plán je základom úspechu
Horúca novinka