[SPRÁVY] ICO si necháva pre seba viac vybraných peňazí – Kryptopuzzle obrazy s ukrytou odmenou

Kategorie: Novinky
Spravy.
Spravy. Zdroj: shutterstock.com/Kaikoro

ICO si necháva pre seba viac vybraných peňazí – Kryptopuzzle obrazy s ukrytou odmenou v coinochHackeri verejných služieb v Atlante požadujú výkupné v BTC – Reddit taktiež reguluje obsah diskusií – V USA bol v tichosti schválený kontroverzný zákon o prístupe k údajom – Burza v Toronte spúšťa platformu pre kryptomeny – Obchodná vojna medzi USA a Čínou zatiaľ nespustila očakávaný nával investícií do kryptomien – Banka Santander ohlásila partnerstvo s Ripple

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísala Denisa.

Správa dňa

Kvôli zníženej návratnosti, zvýšenom dopite a predpredajnom poklese ziskov z ICO v roku 2018 klesá podiel žetónov pridelených k verejnému predaju. ICO týmy si v súčasnej dobe nechávajú jednoducho väčšiu časť koláča pre seba. Celý článok v angličtine TU.

Mohlo by vás taktiež zaujímať: Koniec ICO? Teraz sú trendom airdropy

Kryptomeny

Umelec Andy Bauch vytvoril nový maliarsky seriál „Nové peniaze“, spojuje umenie a kryptografiu tým, že ukryl abstraktné kódy v jeho Lego umeleckých dielach. Obrazy predstavujú súkromné kľúče k peňaženkám, ktoré obsahujú až 9 000 USD v kryptomenách. Celý článok v angličtine TU.

Mnoho vládnych služieb v Atlante, veľkom metropolitnom meste USA, bolo tento týždeň pozastavených. Na komunálnych počítačoch sa objavil vírus v podobe ransomware a požadoval výkupné vo výške 51 000 dolárov v ekvivalente BTC, inak budú životne dôležité funkcie mesta zastavené. Hackerom sa podarilo dostáť svojej hrozbe a boli postihnuté služby po celom meste, vrátane polície. Do víkendu sa problém ešte nevyriešil. Celý článok v angličtine TU.

Regulácie

Cenzúra sa v dnešnej dobe stáva veľmi reálnym problémom i na internete. Stále viac a viac platforiem zaujíma agresívny postoj voči zdieľanému obsahu. Reddit urobil v tomto ohľade veľmi kontroverzné rozhodnutie. Nedávno zavrel naraz všetky subdredity súvisiace s dark webom. Celý článok v angličtine TU.

Mohlo by vás taktiež zaujímať: Toto sú dôsledky zákazu reklamy na ICO a kryptomeny na Facebooku

Zákon o zámorskom užívaní dát (CLOUD) bol predložený spoločne s federálnym výdajovým zákonom v piatok 23. marca 2018. Zákon umožňuje orgánom činným v trestnom konaní požadovať prístup k on-line informáciám od ktorejkoľvek krajiny sveta. To umožňuje jednoduchší prístup k užívateľským elektronickým dátam, ako sú e-maily, správy a súbory, i keď sú uložené na serveroch v inej krajine. Spoločnosti Microsoft, Apple, Facebook, Google a Yahoo zákon CLOUD podporili. Celý článok v angličtine TU.

Spoločnosť TMX, operátor burzy Toronto Stock Exchange, oznámila, že spúšťa platformu pre sprostredkovanie kryptoobchodov. Služba bude ponúknutá prostredníctvom dcérskej spoločnosti Shorcan Digital Currency Network a zameraná na Bitcoin a Ethereum. Projekt bude realizovaný v spolupráci s miestnym fintech startupom Paycase Financial Corp. Celý článok v angličtine TU.

Biznis

Od piatku investori vyčerpali viac peňazí z burzovných trhov než v predchádzajúcich týždňoch, a to hlavne kvôli obchodnej vojne, ktorá bola medzi USA a Čínou vyvolaná kvôli dovozným clám. Zatiaľ sa zdá, že oproti očakávaniam nenastal príliv investorov do BTC a kryptomien. Celý článok v angličtine TU.

Britská pobočka globálnej banky Santander sa spojila s Ripple pre uskutočnenie medzi-hraničných platieb v plnom rozsahu. Celý článok v angličtine TU.

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.