[Správy] Faktory, ktoré môžu naštartovať cenu Bitcoinu • Mastercard chce patentovať sieť kreditných kryptokariet…

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Faktory, ktoré môžu naštartovať cenu Bitcoinu • Mastercard chce patentovať sieť kreditných kryptokariet • Bitfury, európska kryptoťažobná spoločnosť, uvažuje o spustení IPO • Napätie v Indii stúpa: Bol zatknutý druhý zakladateľ Unocoinu • Čínsky súd: Bitcoin má byť právne chránený ako majetok

3 faktory, ktoré môžu naštartovať cenu Bitcoinu

V roku 2018 sa investori zameriavajú na viacero možných katalyzátorov, ktoré by mohli posunúť ceny kryptomien.

  1. Naštartovanie kryptoobchodov na Wall Street: Dlhoočakávané otvorenie kryptoobchodov na Wall Street môže spustiť domino efekt. Spoločnosť Fidelity Investments spustila svoje správcovské služby tento mesiac, Bakkt spustí physical Bitcoin futures 12. decembra. Pridávajú sa konkurenti Goldman Sachs, Morgan Stanley a Citigroup, ktorí tvrdia, že len reagujú na požiadavky zákazníkov.
  2. Bitcoin ETF na horizonte: Napriek viacerým zamietnutiam Bitcoin exchange-traded funds (ETF) americkou Komisiou pre cenné papiere (SEC) nie je záležitosť ani zďaleka vyriešená. Sprostredkovací proces a diskusie medzi SEC a žiadateľmi pokračujú. Spustenie ETF by vyvolalo zvýšenie cien. Komentátori to už dlho tvrdili, no takáto možnosť sa očakáva až v najbližšom roku.
  3. Fundamenty: Špeciálny výskum na túto tému dospel k záveru, že zatiaľ čo v krátkodobom horizonte zostáva určitý zostupný priestor, v dlhodobom horizonte je Bitcoin pripravený na obrat. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v angličtine).

Mastercard chce patentovať sieť kreditných kryptokariet

Spoločnosti ako Mastercard nikdy neočakávali blockcain a neboli pripravené na zmeny, ktoré by mohol priniesť. Avšak Mastercard v súčasnosti túto technológiu študuje a hľadá spôsoby, ako ju a kryptomeny využiť. Teraz sa snaží o patent na správu čiastkových rezerv blockchain aktív.

Patent v podstate opisuje sieť kryptomenových kreditných kariet. Použitie tradičných platobných sietí a technológií platobných systémov v kombinácii s kryptomenami môže poskytnúť spotrebiteľom a obchodníkom výhody decentralizovaného blockchainu. Popritom zachová bezpečnosť informácií o účtoch a poskytne silnú ochranu pred podvodmi a krádežami. Viac sa dočítate tu: https://www.ccn.com/ (v angličtine).

Bitfury, európska kryptoťažobná spoločnosť, uvažuje o spustení IPO

Spoločnosť Bitfury (založená v roku 2011 a uznávaná ako najväčšia nečínska spoločnosť, ktorá vyvíja Bitcoin blockchain softvér a poskytuje infraštruktúru pre ťažbu BTC) uvažuje o Initial Public Offering (IPO). Mohla by sa tak stať prvým významným verejným kótovaním v odvetví kryptografie v Európe. Ľudia oboznámení s touto záležitosťou údajne povedali pre Bloomberg, že spoločnosť Bitfury skúma celý rad možností, vrátane zvyšovania dlhového financovania alebo predaja menšinového podielu. Hodnota spoločnosti by mohla dosiahnuť 2,6 až 4,4 miliárd €. Avšak, čísla by sa mohli meniť v závislosti od trhov a od zdravia priemyslu. Spoločnosť Bitfury pred potenciálnym spustením IPO údajne kontaktovala globálne investičné banky v Londýne a v Amsterdame. Viac sa dočítate tu: https://cointelegraph.com/ (v angličtine).

Napätie v Indii stúpa: Bol zatknutý druhý zakladateľ Unocoinu

Ďalší spoluzakladateľ kryptoburzy Unocoin bol dnes údajne zatknutý. Tento krok nasledoval po tom, ako bol 24. 10. 2018 oddelením Cyber Crime of Central Crime Branch (CCB) zabavený prvý indický Bitcoin bankomat, ktorý bol zriadený najstaršou indickou kryptoburzou Unocoin. Súčasne bol zatknutý spoluzakladateľ spoločnosti Harish BN.

Zákonnosť Bitcoin bankomatov v krajine ešte nie je stanovená. Ako predtým uviedol Vishwanath, vyhlásenie ministra, že kryptomeny sa v krajine nepovažujú za zákonné platidlo, samo osebe neznamená, že sú nezákonné. Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v angličtine).

Čínsky súd: Bitcoin má byť právne chránený ako majetok

Súdny orgán v Číne rozhodol, že napriek zákazu centrálnej banky v oblasti obchodovania s kryptomenami by mal byť Bitcoin právne chránený ako majetok s ekonomickými hodnotami.

Súd v Šen-čene pre medzinárodnú arbitráž zverejnil vo štvrtok analýzu prípadu prostredníctvom spoločnosti WeChat a podrobne sa vyjadril k nedávnemu hospodárskemu sporu, ktorý zahŕňal obchodnú zmluvu týkajúcu sa držby a prevodu kryptoaktív.

Napriek zákazu obchodovania s kryptomenami a s ICO, ktorý vydala Čínska ľudová banka (PBoC), rozhodca uviedol, že v súčasnosti v Číne neexistuje žiadny zákon, ktorý by zakazoval držbu Bitcoinu a transakcie medzi jednotlivcami. Ďalej uviedol, že pri odosielaní Bitcoinu by nemali byť žiadne technické ťažkosti, pokiaľ má Bitcoin adresu a súkromný kľúč:

„Bitcoin má povahu majetku, ktorý môže vlastniť a kontrolovať jednotlivé strany, a je schopný poskytnúť ekonomické hodnoty a výhody.”

Viac sa dočítate tu: https://cointelegraph.com/ (v angličtine).

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.