Facebook skúma možnú aplikáciu blockchainu.
Facebook skúma možnú aplikáciu blockchainu. Zdroj: shutterstock.com/BluePlanetStudio

Facebook skúma možnú aplikáciu blockchainu – TRX airdrop úspešne dokončený – IOTA má partnerskú zmluvu s Porsche – ASIC rezistencia prioritou pre ZCash Foundation – Plánované spustenie BTC swap kontraktov na NYSE veľkým krokom v adopcii BTC – Winklevossovci majú patent na vysporiadanie krypto ETP – Giganti Telefónica a Telstra testujú blockchain – Thajská burza otvorila blockchainovú platformu pre financovanie startup firiem v krajine – Iránci nakúpili kryptomeny celkom za 2,5 miliardy USD – Ukrajinský regulátor hodlá uznať kryptomeny ako finančný inštrument

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.

Správa dňa

David Marcus, riaditeľ aplikácie Messenger, oznámil, že Facebook momentálne skúma možné využitie blockchainu. Marcus viedol Messenger a tiež figuroval ako člen správnej rady kryptoburzy Coinbase. V januári oznámil generálny riaditeľ Facebooku Mark Zuckerberg, že sa bude zaoberať digitálnymi menami. Vyzerá to, že to myslí vážne. Cointelegraph.com (v EN)

Písali sme tiež: Blockchain by mohol ohroziť aj Facebook

Kryptomeny a ICO

Justin Sun, zakladateľ spoločnosti Tron, potvrdil, že TRX airdrop pre Ethereum komunitu bol úspešne dokončený. Bitcoinist.com (v EN)

IOTA oznámila, že spolupracuje s nemeckou automobilkou Porsche na projekte Program 4, ktorý bol podporený platformou Startup Autobahn. IOTA a Porsche budú spolupracovať s ďalšími začínajúcimi firmami na programe zameranom na inteligentnú mobilitu. Správa podporila rast ceny tokenu. Cryptovest.com (v EN)

Tip redakcie: Všetko o budúcom pilieri „Internet of Things“ IOTA

Zcash Foundation oznámila, že považuje ASIC rezistenciu za ,,momentálnu technickú prioritu” v reakcii na tvrdenie čínskej firmy Bitmain, ktorá údajne vyvinula ASIC miner, ktorý je kompatibilný s algoritmom Equihash. CCN.com (v EN)

Prečítajte si k téme: Bitmain vyvinul ASIC miner kompatibilný s algoritmom Equihash

Burzy

Analytici Dominic Chu a Robert Kelly tvrdia, že skutočnosť, že burza NYSE bude ponúkať BTC swapové zmluvy s vysporiadaním pomocou fyzického dodania BTC, je dôležitým faktorom v adopcii Bitcoinu. Cointelegraph.com (v EN)

K téme sme tiež písali: NYSE bude obchodovať s BTC futures

Biznis

Winklevoss IP, spoločnosť vlastnená zakladateľmi burzy Gemini, bratmi Winklevossovcami, obdržala patent, ktorého cieľom je vysporiadanie burzových obchodov s kryptomenami, tzv. ,,ETP”. Tento patent je pozoruhodný v tom, že poskytuje pohľad na pokračujúcu snahu bratov Winklevossovcov o posun vpred v obchodovaní s ETF certifikátmi a na možné vyriešenie prekážok amerických regulátorov. Coindesk.com (v EN)

Mohlo by vás zaujímať: Burzy a zmenárne kryptomien – ako si vybrať burzu

Giganti na poli telekomunikácií, ako sú BT, HGC Global Communications, Telefónica alebo Telstra, sa pripojili k testovaniu blockchainového riešenia firiem Colt a PCCW Global, ktoré má za cieľ znížiť náklady v telekomunikačnom priemysle. Coindesk.com (v EN)

Regulácie

Thajská burza cenných papierov (SET) oficiálne uviedla na trh blockchainovú platformu pre startupy v krajine. Pod názvom LIVE umožňuje platforma začínajúcim startupom a malým podnikom prístup k financovaniu z fondov rizikového kapitálu a inštitucionálnych investorov priamo prostredníctvom obchodovania systémom peer-to-peer. CCN.com (v EN)

Predseda ekonomického výboru iránskeho parlamentu odhalil, že Iránci poslali z krajiny viac než 2,5 miliardy USD, aby si kúpili kryptomeny. Bitcoin.com (v EN)

Ukrajinská národná komisia pre cenné papiere a burzový trh (SSMCS) uvažuje o uznaní kryptomien ako finančného nástroja. Cointelegraph.com (v EN)

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance