[Správy] Ethereum Classic varuje pred scamom spojeným s nedávnym hard forkom – Burza FTX začala obchodovanie s Bitcoin opciami

0

Prinášame vám stručné zhrnutie tých najdôležitejších správ uplynulého dňa. A na čo sa môžete tešiť? Ethereum Classic varuje pred scamom spojeným s nedávnym hard forkom ♦ Burza FTX začala obchodovanie s Bitcoin opciami.

Ethereum Classic varuje pred scamom spojeným s nedávnym hard forkom
Burza Huobi oznámila spoluprácu s realitnou firmou v Spojených arabských emirátoch – novinkou bude platba nemovitostí kryptomenami
Burza FTX zahájila obchodovanie s Bitcoin opciami

Ethereum Classic varuje pred scamom spojeným s nedávnym hard forkom

Vývojová organizácia Ethereum Classic varuje verejnosť pred možným podvodom, ktorý sa pokúša využiť používateľov deň po hard forku tejto kryptomeny. Včera Ethereum Classic aktivovalo hard fork pod názvom Agharta, ktorej cieľom je zlepšiť interoperabilitu so zmenami protokolu zavedenými do jej blockchainu.
Avšak táto udalosť nedala spať neznámym páchateľom, ktorí sa pokúsili využiť udalosti a predávali podvodné mince Agharta, pričom žiadne neexistovali. Tento podvod sa objavil na Twitteri, kde koloval odkaz na podvodnú stránku. Keď používatelia na web vstúpia, vyzve ich na zadanie a uloženie hesla, aby si vytvorili novú, vyhradenú peňaženku. Tak prídu o citlivé informácie.
Mohlo by vás zaujímať: Našlo Cardano konečne svoje dno?

Burza Huobi oznámila spoluprácu s realitnou firmou v Spojených arabských emirátoch

Burza kryptomien Huobi uzavrela partnerstvo s fäm Properties, technologicky riadenou realitnou kanceláriou so sídlom v Dubaji, s cieľom ponúknuť pre svojich investorov možnosť platieb kryptomenami do nehnuteľností.

Konkrétne partnerstvo umožňuje prijímať platby v kryptomenách, ako je Bitcoin, Ethereum, XRP a ďalšie top kryptomeny, rovnako tak ako stablecoiny. Spoločnosť Huobi, ktorá má licenciu Dubai Multi Commodities Centre (DMCC) – poskytovateľa infraštruktúry na rozširovanie obchodu s komoditami v Dubaji, zabezpečí, aby transakcie klientov fäm boli v súlade so zákonom. Firma poskytne fämu likviditu a zdroje, aby uľahčila virtuálne platby peňazí pre zákazníkov.

Burza FTX zahájila obchodovanie s Bitcoin opciami

Burza krypto derivátov FTX začala obchodovanie s Bitcoin opciami. Burza uviedla, že objem opcií obchodovaných na burze dosiahol 1 milión dolárov za približne 2 hodiny.

Oznámenie síce neuvádza, ktoré kryptomeny sú podporované práve spustenými možnosťami na platforme, ale webové stránky zobrazujú iba možnosti založené na Bitcoine. Dúfame, že ich pribudne viac.

Podľa internetových stránok s údajmi o kryptomenách CoinGecko je FTX ôsmou najvyššou burzou kryptomien čo sa týka objemu, kde sa za 24 hodín zobchoduje 277,8 milióna dolárov. Spoločnosť FTX bola založená na začiatku roka 2019 a poskytuje profesionálne produkty na obchodovanie s derivátmi vrátane štvrťročných a trvalých zmlúv na rôzne krypto aktíva, páky a služby over-the-counter.

Čo čítať ďalej?

Kryptomena Phoneum (PHM) je na burze! Poznáte ju?

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radovan C.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre