[Správy] ETH sa chystá na silnú rally, tvrdí Tom Lee • Riaditeľ FEDu tvrdí, že krypto sa nepoužíva k platbám…

Novinky Prinášame vám najnovšie správy
Prinášame vám najnovšie správy. Zdroj: shutterstock.com/Tero Vesalainen
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

ETH sa chystá na silnú rally, tvrdí Tom Lee • Riaditeľ FEDu tvrdí, že krypto sa nepoužíva k platbám • Indická kryptoburza Zebpay končí s výmennými aktivitami • Súd v Šanghaji: Ethereum je chránené zákonom

ETH sa chystá na silnú rally, tvrdí Tom Lee

Napriek mimoriadne tvrdému roku 2018, cena Etherea sa podľa Tomu Lee výrazne zhodnotí. Hlavný stratég spoločnosti Fundstrat Global Advisor Tom Lee tvrdí, že ETH sa chystá na silnú rally. Lee načrtol, že za najsilnejšími kryptomenami ETH značne zaostal. Podľa Leeho bol jedným z dôvodov poklesu ETH skutočnosť, že bol prenasledovaný veľkým dodávateľom z projektu EOS, ktorý pôvodne vybudoval platformu na Ethereum a neskôr prešiel do vlastnej siete. Okrem iného tiež uviedol, že to bola aj otázka panického predaja niekoľkých ICO tímov, ktoré patrili k príčinám kolapsu ceny ETH. Napriek tomu však boli posledné dva týždne dosť lukratívne pre ETH, pretože značne stúpol o viac ako 30 percent. Viac sa dočítate tu: https://www.newsbtc.com/ (v EN)

Riaditeľ FEDu tvrdí, že krypto sa nepoužíva k platbám

Jerome Powell, predseda FEDu, údajne spochybnil platnosť kryptomien, ako platobných nástrojov. Powell uviedol, že kryptomeny takmer neboli prijaté na platby obchodníkmi. Predtým v júli 2018 kritizoval Bitcoin a podobné kryptoceny za to, že im chýbali charakteristiky meny, pričom vykazovali nulovú vnútornú hodnotu a vysokú volatilitu ako hlavné faktory. Jerome hovorí:

“Zamyslite sa nad tým, čo robia kryptomeny. Mali by byť platobným prostriedkom. Avšak kryptomeny nie sú naozaj veľmi využívané pri platbe. Obyčajne ľudia predávajú svoje kryptomeny a potom platia v dolároch.”

Viac sa dočítate tu: https://www.newsbtc.com/ (v EN)

Indická kryptoburza Zebpay končí výmennými aktivitami

Zebpay, jedna z najväčších kryptobúrz v Indii, končí svoju výmennú činnosť kvôli zákazu uloženému centrálnou bankou v krajine. Zepbay, ktorá má podľa svojej internetovej stránky viac ako tri milióny používateľov hovorí, že tejto chvíli nie je schopná nájsť rozumný spôsob, ako uskutočňovať obchod s kryptomenami. Zebpay prahlásila:

“Napriek regulačným a bankovým problémom sme vyhľadávali riešenia. Avšak obmedzenie bankových účtov ochromilo naše schopnosti zmysluplne obchodovať. V tomto momente nemôžeme nájsť primeraný spôsob, ako vykonávať obchody s kryptomenami. V dôsledku toho zastavujeme naše obchodnéaktivity.”

Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com (v EN)

Súd v Šanghaji: Ethereum je chránené zákonom

Podľa vyjadrenia Okresného súdu v Hongkongu v nedávnom prípade súvisiaceho s kryptomenami sa Ethereum a iné virtuálne meny nepovažujú za peniaze. Avšak sú stále chránené zákonom, ktorý ich považuje za majetok. Starý prípad prináša v Číne nový pohľad na kryptomeny. Jeden z pokusov o kryptoobchod medzi individuálnym investorom a technologickou spoločnosťou v Pekingu sa stretol s viacerými ťažkosťami. Až natoľko, že v skutočnosti spoločnosť nakoniec požadovala, aby bola transakcia zrušená. Keďže investor odmietol reagovať na pokusy spoločnosti kontaktovať investora, incident bol oznámený okresnému súdu Shanghai Hongkou. Viac sa dočítate tu: https://www.newsbtc.com/ (v EN)

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.