SPRÁVY – Chystá sa najväčší nákup v histórii kryptomien – Kolaps ekonomiky nablízko!?

0

Dnes je streda 31.03.2020 a prinášame prehľad najdôležitejších správ z krypto sveta. Bitcoin zatiaľ konsoliduje na úrovni okolo 6 500 USD. Kolaps ekonomiky je veľmi blízko!

Na našom YouTube kanáli BitLink vyšla víkendová analýza trhu. Mrknite na ňu, a ak ste tak ešte neurobili, prihláste sa na odber našich videí.

(článok pokračuje pod videom)

Stable mince dosahujú rekordnú úroveň kapitalizácie

Zatiaľ čo väčšina kryptomien v dôsledku cenového poklesu trpí, na hodnote prudko naberajú stable altcoiny. Medzi nimi sú napríklad USDT, USDC či BUSD. Práve cez tieto mince sa na krypto trhu za posledné dni generovalo až 70 % všetkých objemov. Okrem veľkého nárastu volume výrazne vzrástla aj kapitalizácia týchto stable mincí. Aktuálne sa pohybuje na úrovni viac ako 7 miliárd USD. Je to jasný signál, že tieto altcoiny sa vo veľkom tlačia a púšťajú do obehu. Aký vplyv to môže mať na cenu BTC a ostatných kryptomien, môžeme len odhadovať.

Chystá sa najväčší nákup v histórii kryptomien

Populárna kryptomenová burza Binance údajne vedie rozhovory s majiteľmi coinmarketcap.com v nádeji, že si webovú stránku kúpia za 400 miliónov dolárov. Ľudia oboznámení s touto záležitosťou vysvetlili, že akvizícia bude oznámená tento týždeň a mohla by byť jedným z najväčších obstarávaní v odvetví kryptomien a blockchainu. Prvé ohlasy na tento nákup sú veľmi pozitívne.

„CMC bolo dlhé roky zlé – množstvo podvodov, ktoré bolo možné inzerovať na stránkach. Bolo hrozné. Dúfajme, že [Changpeng Zhao] to zmení.“

Kolaps ekonomiky nablízku!?

Americký rezervný fond vykazoval prvé príznaky vzniku finančnej krízy ešte pred vypuknutím pandémie COVID-19. V septembri minulého roka FED začal čerpať peniaze na kontrolu úrokovej sadzby, ktorá v tom čase vzrástla o viac ako 1 %. Centrálna banka uviedla, že je to iba dočasné opatrenie. Avšak začiatkom tohto mesiaca sa im globálna ekonomika vymkla spod kontroly. Úroková sadzba je na historicky najnižších hodnotách, a to sa ešte kríza ani poriadne nezačala.

FED priniesol aj ďalšie opatrenia:

  • Znížil úrokovú  sadzbu na nulu
  • Kúpil neobmedzené množstvo štátnych dlhopisov a hypotekárnych záložných listov
  • FEDd oznámil, že začne kupovať komunálne dlhopisy
  • FED prvýkrát povedal, že kúpi podnikové dlhopisy

Roger Ver tweetoval o koronavíruse

Koronavírus je teraz témou č. 1 prakticky všade a všeobecný konsenzus je jasný. Nevieme, ako dlho to tu ešte bude, nevieme, ako zlé to ešte bude, a tak by sme mali preventívne sedieť doma a hlavne sa nestretávať! Niektorí ľudia vrátane Donalda Trumpa, ktorý chce cez Veľkú noc otvoriť USA, však nesúhlasia. Ku koronavírusu mal potrebu sa vyjadriť aj nechvalne známy influencer Roger Ver. Povedal, že koronavírus je nič, na maláriu a iné ťažké choroby zomiera ročne stonásobne viac ľudí.

Holandská vláda využije blockchain v boji proti pandémii

Holandské technologické firmy vyhlásili iniciatívu „Technológiou proti korone”, ktorej predmetom je zadarmo poskytnúť podporu v boji proti koronavírusu. Základom je, že vládni pracovníci, dobrovoľníci, poskytovatelia starostlivosti a nemocnice, môžu bez obmedzenia využívať znalosti, zručnosti a algoritmy týchto spoločností. Jednou z týchto spoločností je aj Tymlez. Táto spoločnosť poskytne blockchainovú platformu pre namodelovanie ekosystému zdravotníckeho tovaru tak, aby zodpovedal ponuke a dopytu.

Holandská vláda využije blockchain v boji proti pandémii

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre