Holandská vláda využije blockchain v boji proti pandémii

0

Na to, aby sme čo najefektívnejšie zvládli pandemickú situáciu, je určite potrebné aby sa pre súčasné systémy nachádzali a aplikovali nové riešenia. Blockchain technológia sa javí v mnohých smeroch ako veľmi užitočná. Holandsko využije blockchain, aby zefektívnilo svoj boj proti pandémii.

Nenechajte sa nachytať – POZOR – Podvodníci na internete pýtajú BTC za falošný liek na COVID-19

Iniciatíva technologických spoločností

Holandské technologické firmy vyhlásili iniciatívu „Technológiou proti korone”, ktorej predmetom je zadarmo poskytnúť podporu v boji proti koronavírusu. Základom je, že vládni pracovníci, dobrovoľníci, poskytovatelia starostlivosti a nemocnice, môžu bez obmedzenia využívať znalosti, zručnosti a algoritmy týchto spoločností.

Jednou z týchto spoločností je aj Tymlez. Táto spoločnosť poskytne blockchainovú platformu pre namodelovanie ekosystému zdravotníckeho tovaru tak, aby zodpovedal ponuke a dopytu. Blockchain bude využitý s cieľom spriehľadniť transparentnosť zásobovania, aby sa predišlo manipulovaniu s cenami. Pandemickú situáciu totiž využívajú špekulanti na obohatenie sa podvodnými praktikami, ako je napríklad cenové vydieranie.

Ostatné spoločnosti zahrnuté v iniciatíve, ktorých počet je momentálne viac než 10, poskytnú pomoc v iných oblastiach. Cybersprint poskytne viacerým nemocniciam bezpečnostné služby, Traxion bude zdarma spravovať online systém pre organizovanie dobrovoľníkov a IT firma Compumatica vylepší internetové pripojenia pracovníkom kľúčových odvetví, ktorí musia pracovať z domu.

Držať alebo nedržať ? – TOP 5 dôvodov, prečo je teraz dôležité vlastniť BTC

Názory politikov

K spolupráci holandskej vlády s technologickými firmami sa vyjadrili aj politici holandského parlamentu Jan Middendorp a Chris van Dam:

„Zostávame doma, aby sme sa navzájom udržali v bezpečí. Technológia nám môže pomôcť túto bezpečnosť udržať. Preto je v týchto výnimočných časoch dôležité viac než kedykoľvek predtým, aby vlády spolupracovali s technologickými spoločnosťami.”

„Je úžasné, že tieto spoločnosti sú ochotné asistovať vláde. Práve teraz zúfalo tieto technologické hlavičky potrebujeme.”

Holandský červený kríž akceptuje príspevky v Bitcoine

Pomocou webovej stránky holandského červeného kríža môžu ľudia posielať svoje príspevky na boj proti koronavírusu aj vo forme Bitcoinu. Podobne ako v Taliansku, kde sa vybralo takmer $20 000 v BTC na nákup zdravotníckych pomôcok.

Myslíte si, že tento prístup zo strany technologických firiem môže mať výrazný vplyv na to, ako zvládneme pandémiu? Určite je to zároveň aj možnosť, ako otestovať blockchainové riešenia v praxi. Ak sa tieto riešenia osvedčia, určite do budúcna uľahčia celosvetovú akceptáciu blockchainovej technológie.

Čo čítať ďalej ? Určite si nenechajte ujsť novinky posledných dní. 

SPRÁVY – Donald Trump zachraňuje národ pred krízou! – Nové ATH na Bitcoine po halvingu neuvidíme

Zdroj:
cointelegraph

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre