[Správy] Cena Bitcoinu sa chystá explodovať • Vitalik Buterin predstavil Ethereum 2.0…

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Cena Bitcoinu sa chystá explodovať • Vitalik Buterin predstavil Ethereum 2.0 • Prečo je Bitcoin lídrom prebiehajúcej finančnej revolúcie? • Kryptosvet je viac centralizovaný než Severná Kórea • Bitcoin ťažobné firmy majú rekordné výnosy, ale malý zisk

Cena BTC sa chystá explodovať

Analytik CryptoInvestmentu Ran Neuner verí, že ceny Bitcoinu sa chystajú explodovať, poukazujúc na trhové vzrušenie o blížiacej sa možnosti schválenia ETF komisiou pre cenné papiere a burzu (SEC). Dňa 7. októbra Neuner povedal:

„Práve som kúpil Bitcoin pre mojich rodičov. Je príliš zrejmé, že sa chystá explodovať.”

Neuner uviedol, že schválenie Bitcoin ETF komisiou pre cenné papiere a burzu by bolo oveľa väčšou správou ako futures kontrakty a malo by dramatický vplyv na trh. Viac sa dočítate tu: https://www.ccn.com/ (v angličtine).

Vitalik Buterin predstavil Ethereum 2.0

Podľa Buterina zahŕňa platforma Ethereum 2.0 zmes rôznych konceptov a môže byť tiež označovaná ako „catch-all term”. Buterin ďalej spomenul, že tieto nové koncepty sú súčasťou plánu, ktorý drasticky prepracuje celý blockchain Etherea. Tím spoločnosti Ethereum sa sústreďuje na koncepciu, akou je protokol PoS (Proof of Stake), známy ako Sharding a Casper. Okrem toho bude najnovšia verzia platformy Ethereum vybavená širokou škálou zlepšení, ako je napríklad zlepšenie ekonomického protokolu, abstrakcie atď. Buterin povedal:

„Ethereum 2.0 je v podstate druhom novej verzie Etherea, ktorá bude mať všetky tieto odlišné vylepšenia, spojí ich a v podstate vytvorí to, čo považujeme za najlepší možný dizajn pre blockcain.”

Viac sa dočítate tu: https://bitcoinexchangeguide.com/ (v angličtine).

Prečo je Bitcoin lídrom prebiehajúcej finančnej revolúcie?

Napriek tomu, že Bitcoin nedosiahol taký úžasný rok, ako mnohí dúfali, existuje mnoho znakov, ktoré naznačujú, že tento trhový priestor je v blízkej budúcnosti pripravený na väčšie a lepšie veci.

  1. Volatilita je tento rok dosť nízka.
  2. Kryptoburzy získali v poslednej dobe obrovskú trakciu.
  3. Bakkt sľubuje, že sa stane veľkým hráčom.
  4. Veľký prílev talentov zabezpečuje pokračovanie a plynulosť.
  5. Kryptosvet sa rozprestiera naprieč rôznymi demografickými spektrami.
  6. Hlavní poradcovia a analytici už berú Bitcoin na vedomie.
  7. Vedúci predstavitelia priemyslu vytvárajú kryptoaliancie.
  8. Regulačná podpora.
  9. Kurzy orientované na blockchain sú vyučované globálne.

Viac sa dočítate tu: https://bitcoinexchangeguide.com/ (v angličtine).

Kryptosvet je viac centralizovaný než Severná Kórea

Americký ekonóm Nouriel Roubini z New York University, známy ako Dr. Doom, preslávený predpoveďou finančnej krízy v roku 2008, opakovane kritizoval tvrdenia, že existuje decentralizovaná kryptomena. Vo svojom tweete tentokrát nazval kryptodecentralizáciu ako mýtus a provokatívne porovnal tento fenomén so Severnou Kóreou:

„Decentralizácia v kryptosvete je mýtus, jeho systém viac centralizovaný ako Severná Kórea: ťažiari sú centralizovaní, centralizované sú kryptoburzy, vývojári sú centralizovanými diktátormi (Buterin je diktátorom života) a Gini koeficient Bitcoinu je horší ako koeficient Severnej Kórey.”

Takzvaný index Gini je mierou distribúcie, ktorá sa často používa na hodnotenie ekonomickej nerovnosti v konkrétnej krajine alebo regióne. Viac sa dočítate tu: https://cointelegraph.com/ (v angličtine).

Bitcoin ťažobné firmy majú rekordné výnosy, ale malý zisk

Nový výskum spoločnosti Diar ukázal, že cena Bitcoinu zostáva o 40 percent vyššia ako pred rokom a baníci dosiahli v tomto roku rekordné príjmy vo výške 4,7 miliardy dolárov. Avšak spojilo sa množstvo faktorov, vrátane zvýšenej konkurencie a výpočtovej sily, a ťažba Bitcoinu sa stala menej ziskovou v porovnaní s predchádzajúcim obdobím. Správa konštatuje, že táto situácia ohrozuje menšie ťažobné spoločnosti.

Podľa prieskumu zostáva Čína jednou z mála krajín, ktorá ponúka také maloobchodné ceny za energiu, ktoré majú komerčný zmysel pre mining. Cena v strednej časti sa pritom pohybuje okolo 0,08 USD/kWh. Napriek tomu by nájomné, mzdy, vybavenie a iné režijné náklady mohli rýchlo spôsobiť, že amatérske ťažobné podniky budú nesolventné. Viac sa dočítate tu: https://www.ccn.com/ (v angličtine).

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.