Bitcoin sa začal predávať vo francúzskych tabakových obchodoch
Bitcoin sa začal predávať vo francúzskych tabakových obchodoch, zdroj: https://www.shutterstock.com/cs/g/gallofilm

Bitcoin sa začal predávať vo francúzskych tabakových obchodoch • Thajsko udelilo 4 kryptolicencie, 2 odmietlo • Canaan údajne zvažuje IPO v NY • ShapeShift prepúšťa kvôli recesii kryptopriemyslu • Japonský finančný regulátor odmieta záujem o Bitcoin ETF

Bitcoin sa začal predávať vo francúzskych tabakových obchodoch

V nadväznosti na oznámenie z novembra 2018 spustila spoločnosť Kepelerk partnerstvo so šiestimi tabakových centrami vo francúzskom hlavnom meste. Spolupráca vyústila do spustenia predaja Bitcoin poukážok v tabakových predajniach. Poukážky sú splatné prostredníctvom kryptopeňaženky spoločnosti Kepelerk.

Adil Zakhar, jeden zo spoluzakladateľov spoločnosti Keplerk, uviedol, že celkový počet tabakových predajní, ktoré sa zapoja do predaja Bitcoinu do konca tohto týždňa dosiahne počet 100. Potvrdil tiež, že do začiatku februára to bude 6500 a dúfa, že ponúkne ešte viac dverí, cez ktoré môžu noví používatelia vstúpiť do kryptosveta. Viac sa dočítate tu: https://www.ccn.com/ (v AJ)

Odporúčame tiež: Rusko vymení USD za Bitcoin

Thajsko udelilo 4 kryptolicencie, 2 odmietlo

Thajsko oficiálne udelilo licencie trom kryptoburzám a jednému kryptomaklérovi. Dve burzy boli zamietnuté a jedna je stále predmetom preskúmania. Tri schválené burzy sú Bitcoin Exchange Co. Ltd. (Bx), Bitkub Online Co. Ltd. (Bitkub) a Satang Corporation (Satang Pro). Schválený sprostredkovateľ je Coins Th Co. Ltd.

Žiadosť o licenciu podaná miestnou kryptoburzou Coin Asset Co. Ltd. sa stále prehodnocuje, ale spoločnosť je oprávnená pokračovať v činnosti. Žiadosti o kryptolicencie podané spoločnosťami Cash2coin Co. Ltd. a Southeast Asia Digital Exchange Co. Ltd. (Seadex) boli zamietnuté. Dôvodom bolo, že pravidlá KYC boli v rozpore s prijateľnými štandardmi a bezpečnosť IT a kybernetických systémov nemohla byť overená. Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v AJ)

Canaan údajne zvažuje IPO v NY

Canaan údajne zvažuje IPO (Initial Public Offering)v New Yorku. Canaan je jedným z hlavných hráčov Bitcoin ťažobného priemyslu, ktorý predáva svoje výrobky pod značkou Avalon. V roku 2017 zaznamenala príjmy vo výške 191 miliónov USD, a to aj napriek tvrdej konkurencii v tejto oblasti.

Zdroje, ktoré nechcú byť menované podľa Bloombergu uviedli, že rokovania sú v počiatočnom štádiu a nie je isté, či budú úspešné. Správy o snahe zalistovať IPO v USA sa objavujú v časoch neistoty v mining sektore Bitcoinu. Spoločnosť sa minulý rok pokúsila zalistovať IPO v Hong Kongu, ale zlyhala. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v AJ)

ShapeShift prepúšťa kvôli recesii kryptopriemyslu

Platforma digitálnych aktív ShapeShift prepustila jednu tretinu svojho tímu kvôli dramatickej a vážnej kryptorecesii, ako aj z opatrnosti kvôli náročnému regulačnému prostrediu. V podrobnom vyhlásení generálny riaditeľ spoločnosti Erik Voorhees povedal s ťažkým srdcom:

“Dnes sme prepustili 37 zamestnancov, čo zmenšilo veľkosť nášho tímu o tretinu. Je to hlboká a bolestivá redukcia.”

Spoločnosť Shapeshift nie je prvou spoločnosťou, ktorá pocítila negatívne účinky dlhodobého medvedieho trhu v roku 2018. Napríklad, priemyselný gigant Bitmain prepustil minulý mesiac celý vývojový tím spoločnosti Bitcoin Cash. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v AJ)

Japonský finančný regulátor odmieta záujem o Bitcoin ETF

Japonská agentúra pre finančné služby (FSA) poprela, že zvažuje povolenie na burzové obchody (ETF) Bitcoinu (BTC), oznámila správa Cointelegraph Japan.

Ako sme vás informovali v pondelok, Bloomberg nedávno uverejnil článok, v ktorom tvrdí, že japonský Úrad pre finančné služby zvažuje schválenie nadácie Bitcoin ETF s odvolaním sa na anonymný zdroj. V nadväznosti na správy spoločnosť Cointelegraph Japan kontaktovala regulátora a zástupcovia FSA odmietli tvrdenia spoločnosti Bloomberg s tým, že v súčasnej dobe neskúmajú schválenie krypto ETF. Viac sa dočítate tu https://cointelegraph.com/ (v AJ)

Čo čítať ďalej

Napríklad niečo z technickej analýzy:

Trend Lines – ako ich nájsť a správne zakresliť do grafu?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre