EOS rastie do závratných výšin - čo za tým stojí?
EOS rastie do závratných výšin - čo za tým stojí? Zdroj: shutterstock.com/PBXStudio

Kryptomeny sa posledných pár týždňov kúpali v krvavom kúpeli a tí najoptimistickejší proroci sa báli vytasiť akúkoľvek predikciu, že ceny pôjdu postupne hore. Napriek tomu sa dnes stal zázrak a altcoiny spolu s Bitcoinom narástli o desiatky percent, čím vyrovnali strmý pád z poslednej doby. Jednou z kryptomien, ktorú sa oplatí jedným očkom sledovať, je tiež EOS.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Pavel.

Na prvý pohľad nie až tak zaujímavý projekt sa vyšvihol podľa Coinmarketcap na piatu priečku v rebríčku trhovej kapitalizácie s pozoruhodnými 6,887,095,570 USD.

Zahrávanie sa s trhom. Už zase?

Za posledných 24 hodín vzrástla hodnota EOS o takmer 34%, zastavila sa na 8,59 USD. Pôvodne sa cena pohybovala okolo 6,6 USD. Samozrejme, tento vzostup čiastočne ženie Bitcoin a Ethereum, dvoch až donedávna spiacich gigantov. Tí sa podľa všetkého prebudili zo zimného spánku a hoci sa Ethereum dočkalo percentuálne menšieho zlepšenia než konkurent, je tiež na dobre ceste.

Viac o raste trhov píšeme v článku Bitcoin atakuje hranicu 8000 USD

Vráťme sa ale k jednému z momentálnych víťazov. O EOS v posledných dňoch vzrástol záujem a objem obchodných transakcií sa pohyboval zhruba okolo necelých dva a pol miliardy USD. Na tom majú bohužiaľ podiel predovšetkým veľkí hráči a špekulatívni investori. Z tohto dôvodu sa tiež nepredpokladá, že podobne vysoké hodnoty si EOS udrží aj v budúcnosti. Najviac obchodov prebieha na burzách Bithumb a Upbit, kde sa podľa analýz darí ekosystému najlepšie a mieri tam prevažná časť kapitálu.

Záver

Nezostáva nám nič iné, než čakať, ako sa celá situácia vyvinie. Môže ísť o dočasný trend, manipuláciu s trhom, alebo skrátka o príliv nových investorov. Napriek tomu je potrebné spoliehať sa na sedliacky rozum a dobre sledovať nielen analýzu trhu, ale tiež potenciálne varovné signály.

Tip redakcie: Analýzy trhu nájdete tiež na stránke Trading11.com

Najnovšie správy naznačujú, že sa EOS dočká korekcie. Aká bude veľká, to už závisí od dvoch hlavných ťahúňov – Bitcoinu a Etherea. Po niekoľkých posledných pádoch a stratách v hodnote desiatok percent nie je nikdy nič isté, napriek tomu je však oproti minulému roku volatilita kryptomien menšia.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance