[SPRÁVY] Bitcoin na Bitfinexe podozrivo vysoko – IOTA získala veľkého partnera

BITmarkets BITmarkets

Bitcoin na začiatku týždňa vysiela zmiešané signály. Priemerná cena na trhu sa pohybuje okolo 5200 $, avšak na jednej burze jeho cena podozrivo rastie. Ide, samozrejme, o Bitfinex, kde sa Bitcoin obchoduje voči Tetheru. A práve to je ten problém.

Bitfinex/Tether vs. svet

Tether v súčasnosti prechádza náročným obdobím. Generálny prokurátor štátu New York spoločnosť Tether LLD obvinil z toho, že ich USDT tokeny nie sú 100 % kryté. Konkrétne im vraj chýba 850 miliónov dolárov, teda približne tretina.

To, čo momentálne Tether robí, nám čiastočne pripomína situáciu spred pol roka, kedy firma Tether stratila prístup k banke. Ľudia prestali ich tokenu veriť a výsledkom bol krátkodobý prepad USDT o cca 20-25 %. Hodnota USDT sa potom veľmi rýchlo vrátila späť a dokonca aj Bitcoin v tom čase zaznamenal menšiu pumpu.

Viac informácií o poslednej USDT kríze nájdete tu:

(článok pokračuje pod odkazom)

Sledujeme pád Tetheru v priamom prenose? – Bitcoin sa na Bitfinexe obchoduje až 2 % nad cenou!

V súčasnosti sa oproti ostatným burzám zväčšuje rozdiel, za ktorý sa Bitcoin obchoduje na Bitfinexe. V čase písania tohto článku je to 5440 USDT na Bitfinexe a 5140 $ na Coinbase Pro. Rozdiel 300$ (teda cca 6 %) je dosť veľký a vznikol preto, lebo je problém robiť arbitráž medzi Bitfinexom a ostatnými burzami.

Tento problém vznikol hlavne kvôli nedôvere obchodníkov v Tether. Teraz musíme počkať, ako sa situácia vyvinie. Tether už v minulosti zažil niekoľko kríz, ale vždy z toho vyviazol bez väčších problémov. Je veľmi nepravdepodobné, že by tento coin zo dňa na deň skrachoval. My budeme sledovať ďalší vývoj a ak sa objavia nejaké nové informácie, rozhodne vás budeme informovať. Ak o to nechcete prísť, odporúčame prihlásiť sa na odber notifikácií (návod nájdete tu), prípadne nás začnite sledovať na Facebooku.

IOTA to rozbieha s Jaguárom

Ráno sme na Kryptomagazine písali o novej spolupráci medzi IOTA Foundation a Jaguar Land Rover. Známa automobilka chce využiť technológiu IOTY na to, aby vodičom umožnila zarábať kryptomeny. Stačí, ak budú jazdiť a zdieľať informácie s lokálnymi autoritami resp. firmami, ktoré spravujú rôzne navigačné služby. Výmenou za dáta z kamier a rôznych senzorov potom vodič dostane kryptomenu, ktorú môže vymeniť napríklad za kávu alebo nabíjanie vozidla zdarma.

Viac informácií o tejto novinke sa dočítate v našom článku.

Bývalý pro-krypto komisár CFTC zomrel vo veku 58 rokov

Iba málo ľudí vládnych inštitúcií ako SEC alebo CFTC podporuje kryptomeny. Jedným z nich bol aj Bart Chilton, ktorý bohužiaľ zomrel dnes. Dožil sa veku 58 rokov.

Bart pracoval pre CFTC v rokoch 2007-2014. V tom čase ešte Bitcoin veľa vody nepomútil, no už vtedy bol jeho veľkým fanúšikom. Neskôr bol dokonca jedným z hlavných investorov ICO, ktoré svoje tokeny krylo ropou.

Viac o Bartovi sa môžete dočítať tu (v EN)

Takto vyzerá novodobá propaganda

Dnešné správy by sme radi ukončili vtipným kresleným komiksom od amerického FED-u (privátna inštitúcia, ktorá má ako jediná právo tlačiť doláre). Pozrite sa, ako FED denno-denne zachraňuje svet:

Stephanie Kelton to pekne zhrnul vo svojom Tweete: