Trh s kryptomenami má za sebou naozaj náročný mesiac. Na začiatku apríla to vyzeralo naozaj dobre. Traderi začali špekulovať na rast po zalistovaní akcií burzy Coinbase na NASDAQ a naozaj sme sa dočkali nového historického maxima… piaty mesiac v rade.
Bitcoin v apríli dosiahol historické maximum
Bohužiaľ bullrun sa nakoniec nekonal. 14. apríla došlo k zalistovaniu a ceny kryptomien začali klesať. Investori očividne zvolili taktiku “buy the rumor, sell the news.” S predstihom nakúpili a keď sme sa konečne dočkali kľúčovej udalosti, tak počas najväčšieho HYPU začali predávať.
Červená hodinka a 10-miliardová likvidácia BTC derivátov
A potom prišiel jeden z najkrvavejších dní tohto roka. Počas smrteľnej hodinky hodnota Bitcoinu padla o 7500 dolárov z ceny 60 000 USD na 52 500 USD. Dump z 18. apríla bol spôsobený likvidáciou prepákovaných long pozícií na derivátových burzách. Celkovo z trhu zmizli pozície v hodnote 10 miliárd dolárov.
Veľa špekulantov si nastavilo stoplossy tesne pod 60 tisíc dolárov a keď Bitcoin podliezol túto cenu, nastala menšia apokalypsa. Pri zatváraní longu sa predávajú Bitcoiny, čo cenu tlačí ešte nižšie a vzniká tak kaskádová reakcia. Akýkoľvek masívny pohyb Bitcoinu oboma smermi je zapríčinený týmito likvidáciami.
Môže vás zaujímať: TOP 3 kryptomeny na staking – Vyspelé, kvalitné projekty, veľká komunita a vysoké odmeny
Výplach špekulantov a novopečených “investorov”
Ale to trhu nestačilo. O 5 dní neskôr Bitcoin otestoval vieru nováčikov na trhu s kryptomenami, keď predviedol ďalší masívny dump. Z ceny 57 000 USD padol až na 47 000 dolárov, čím vytvoril nižšie minimum a otvoril tak možnosť, že sa nám pomaly končí bullrun a otáča trend.
Počas tohto druhého prepadu množstvo nováčikov panicky predalo svoje kryptomena a teraz sú mimo hru. Pri obchodovaní s kryptomenami treba mať pevné nervy. Trh vás bude skúšať a ak spanikárite, budete za to potrestaní.
Ethereum v apríli nabralo neskutočné momentum – Investori ho začínajú nakupovať namiesto Bitcoinu
Bitcoin má za sebou náročný mesiac, no druhá najväčšia kryptomena, Ethereum, je na koni. Nabrala poriadne momentum a v priebehu apríla jej hodnota stúpla o 1000 dolárov. ETH sa aktuálne obchoduje na historickom maxime 2850 dolárov a špekuluje sa, že čoskoro otestuje pásmo 3200-3500 USD, kde niektorí analytici očakávajú ďalšiu rezistenciu a následnú konsolidáciu.
Ethereum teraz sčasti prebralo žezlo od Bitcoinu, ktorý za posledné dva mesiace v podstate nič nerobí. Veľa obchodníkov začalo namiesto BTC akumulovať radšej ethery a vymieňajú zaň svoje Bitcoinové portfólio.
Ethereum síce nerobí žiadne šialené percentá, ako v minulosti Dogecoin, BNB, či Cardano, ale oproti ostatným coinom má svoje výhody. Jeho kapitalizácia je naozaj obrovská. 330 miliárd dolárov je takmer tretina kapitalizácie Bitcoinu. Ethereum dokonca nedávno obehlo aj platinu a stalo sa 33. najväčším aktívom na svete!
Chcete nakupovať Bitcoin, Ethereum či ďalšie kryptomeny? Jednoznačne odporúčame využiť služby burzy Binance, kde nájdete široký výber coinov. Vytvorte si účet na Binance cez >>>tento odkaz<<< a získate doživotnú zľavu 5% na obchodné poplatky.
Silné fundamenty tlačia cenu Etherea hore
Dokonca sa špekuluje, že Ethereum bude prvý altcoin, ktorý sa vytrhne z korelácie s Bitcoinom. Vždy to bolo tak, že Bitcoin udal smer a ostatné kryptomeny ho nasledovali. Avšak Ethereum je už tak veľké a má tak neskutočný potenciál, že rastie aj v čase, keď Bitcoin stagnuje.
Technologické inovácie v podobe Optimistic rollupov, stakingu, shardingu, silný DeFi a NFT ekosystém a najväčšia komunita programátorov jednoducho robia svoje. Investori v Ethereu vidia obrovský potenciál a očakávajú, že bude rásť. A možno aj v prípade, že by Bitcoin bullrun úplne skončil.
Tesla predala 10% BTC
Automobilka Tesla nedávno prekvapila celý svet, keď v prvom kvartálnom reporte tohto roka medzi ziskami uviedla aj predaj kryptomien. Konkrétne sa zbavila 10% svojho portfólia ($270 miliónov). Z predaja vykázala čistý zisk viac než 100 miliónov, vďaka čomu mala siedmy ziskový kvartál v rade. Nebyť tohto predaja, bola by v strate.
Investori majú radi dlhodobo ziskové firmy s vyváženými rozpočtami. Tesla tvrdí, že zvyšok mincí chcela dlhodobo držať a akumulovať ďalšie Bitcoiny predajom svojich elektromobilov. Ak je to pravda, predaj 10% portfólia považujeme za krátkozraký: Chcete vedieť, prečo Tesla začala predávať Bitcoiny? Dôvod je iný, než sa zdá
CEO spoločnosti Tesla Elon Musk tvrdí, že zatiaľ žiadne svoje kryptomeny nepredal a iba nakupuje.
No, you do not. I have not sold any of my Bitcoin. Tesla sold 10% of its holdings essentially to prove liquidity of Bitcoin as an alternative to holding cash on balance sheet.
— Elon Musk (@elonmusk) April 26, 2021
Satoshi Nakamoto je už viac než dekádu neaktívny
Nedávno tomu bolo desať rokov, čo tvorca Bitcoinu publikoval svoj posledný príspevok. V ňom komunite ohlásil, že jeho práca skončila a rozhodol sa pracovať na ďalších projektoch. Pred svojím odchodom zo sveta kryptomien prenechal vývoj Bitcoinu svojím nasledovníkom.
Pokračujte v čítaní: Dnes je to desať rokov, čo zmizol zakladateľ Bitcoinu – Toto je jeho posledná správa
Vláda Louisiany uznala prínos Bitcoinu a jeho tvorcu Satoshi Nakamota
Bitcoin má za sebou neuveriteľných dvanásť rokov. Za poslednú dekádu sa z neho stalo zďaleka najziskovejšie aktívum. V roku 2010 ľudia túto internetovú menu považovali za dobrý vtip, resp. o Bitcoine ani nevedeli. Krátko na to jeho kapitalizácia dosiahla milión dolárov. A dnes? Dnes je doslova miliónkrát vyššie a hýbe svetovou ekonomikou.
”[…] Snemovňa reprezentantov zákonodarného zboru v Louisiane týmto oceňuje tvorcu Bitcoinu Satoshiho Nakamota a uznáva jeho prínos celosvetovej hospodárskej bezpečnosti.”
Dokument s týmto vyhlásením podľa lokálneho magazínu The Hill podpísaný vo štvrtok. Pochvala anonymného tvorcu Bitcoinu Satoshiho Nakamota prišla hneď po uznaní úspechu Bitcoinu, ako prvého biliónového (bilión = 1000 miliárd) decentralizovaného aktíva.
Čítať ďalej: Neuveríte, čo práve o Bitcoine povedala vláda Louisiany