MicroStrategy v prvom kvartáli hlási rekordný profit! Chce nakupovať ďalšie BTC

0

Spoločnosť MictoStrategy sa v lete 2020 významne zviditeľnila (nie len) v kryptomenovej komunite, keď jej CEO Michael Saylor ohlásil rekordnú investíciu do Bitcoinu. Firma postupne vymenila všetky svoje peňažné zásoby za krypto a následne vydala $1,7 miliardy v dlhopisoch. Peniaze od veriteľov taktiež poputovali do Bitcoinu.

MicroStrategy a Bitcoin

Michael Saylor si získal veľké uznanie komunity svojím bullish názorom na BTC. Tvrdí, že firemné mince nikdy nebudú vymenené späť za doláre a očakáva, že z Bitcoinu sa v budúcnosti stane globálna mena.

MicroStrategy na Bitcoine trhla obrovský profit. Momentálne drží viac než 91 000 coinov v celkovej hodnote $5,2 miliardy. Zisk z tejto investície sa pohybuje v miliardách. MicroStrategy však nie je investičný fond, ale relatívne stará softwarová firma. A aj biznis mimo kryptomien jej ide od ruky.

Úspech v podnikaní

CEO Michael Saylor včera publikoval zhrnutie prvého kvartálu 2021. Ukazuje, že firma v prvých troch mesiacoch tohto roka dosiahla  o 52% väčší obrat, ako v rovnakom období minulého roka. Ide o najväčší nárast obratu za posledné dekády.

“Tržby z licencií na produkt a predplatných služieb za prvý štvrťrok 2021 boli 31,3 milióna dolárov, čo predstavuje nárast o 52,3% oproti prvému kvartálu 2020.”

Celkový obrat v prvom kvartáli dosiahol 122 miliónov dolárov. Michael Saylor zároveň vyhlásil, že je spokojný so stratégiou, ktorú jeho firma zvolila pri práci s BTC a v blízkej budúcnosti zase plánuje nakupovať. Firma tak pridá ďalšie mince do svojho obrovského portfólia.

Akcie MicroStrategy nasledujú Bitcoin

Investori a traderi však na rast obratu firmy nereagujú. Akcie Microstrategy sa obchodujú na rovnakej úrovni, ako pred 4 dňami. Je však zaujímavé, že dlhodobo kopírujú cenu Bitcoinu.

Vzostup hodnoty Bitcoinu (oranžová) a akcií Microstrategy (modrá) za posledný rok copy
Vzostup hodnoty Bitcoinu (oranžová) a akcií Microstrategy (modrá) za posledný rok

Silnú koreláciu medzi MSTR a Bitcoinom môžete vidieť aj na grafe hore. MicroStrategy má za sebou jednoznačne najlepší rok svojej histórie a je evidentné, že ak Bitcoinu vydrží súčasné momentum a bude ďalej stúpať, firma bude mať na burzách veľký úspech.

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.