Banky budú čoskoro nasledovať Goldman Sachs a začnú obchodovať Bitcoin.
Banky budú čoskoro nasledovať Goldman Sachs a začnú obchodovať Bitcoin. Zdroj: shutterstock.com/SergeiElagin

Banky budú čoskoro nasledovať Goldman Sachs a začnú obchodovať Bitcoin – PwC kúpil podiel VeChain – Etiópska vláda podpísala dohodu s Cardanom o využití ADA – BitGrail sa pokúsila neúspešne obnoviť operácie – Peter Thiel investoval do kryptostartupu – Ruský kryptoinvestor a bloger nájdený mŕtvy – Bitcoinové bankovky – Nárast záujmu o kryptomeny pred zákazom v Indii – Indonézia chce využiť blockchain pre úradné záznamy

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.

Správa dňa

Spencer Bogart, partner v Blockchain Capital a investor do rizikového kapitálu, tvrdí, že trh s kryptomenami je príliš veľký na to, aby mohol byť ignorovaný. Hovorí, že ďalšie banky budú nasledovať Goldman Sachs a otvoria obchodovanie s BTC. “To je to, čo mnohé banky robia. Postupujú podľa toho, čo robí banka Goldman Sachs,” prehlásil Bogart. CNBC.com (v EN)

Mohlo by vás zaujímať: Goldman Sachs začne obchodovať s BTC futures

Kryptomeny a ICO

Spoločnosť PricewaterhouseCoopers získala 4. mája podiel v spoločnosti VeChain, čo je čínska kryptomena s trhovým ocenením vo výške 2,7 miliardy USD. PwC Hong Kong a PwC Singapur odhalili, že v rámci väčšieho strategického partnerstva PwC kúpila vlastnícky podiel v spoločnosti VeChain predovšetkým k využitiu siete VeChain pre IoT (Internet of Things). CCN.com (v EN)

Etiópska vláda podpísala Memorandum o porozumení (MOU) s Cardanom (ADA). Dohoda zaistí, že etiópski vývojári budú môcť uplatniť blochainovú technológiu v poľnohospodárskom priemysle krajiny. Cointelegraph.com (v EN)

Tip redakcie: Všetko, čo potrebujete vedieť o kryptomenách

Burzy

BitGrail, burza zničená krádežou mincí NANO, sa pokúsila o obnovenie obchodovania. Po dlho očakávanom návrate k bežnému obchodovaniu ale burza BitGrail len po niekoľkých hodinách opäť ukončila činnosť. Cryptovest.com (v EN)

K téme sme tiež písali: Bitgrail okradnutý hackermi o 17 miliónov Nano

Biznis

Spoluzakladateľ spoločnosti PayPal Peter Thiel podporuje startup, ktorý má za cieľ uplatniť elektronické obchodné know-how Wall Streetu na ekosystém digitálnych mien. Thiel, ktorý vlastní podiel v spoločnostiach Facebook a Airbnb, nie je priamo zapojený v Tagomi Systems, ale vyšla najavo jeho nepriama účasť cez jeho investičný fond Founders Fund. Cryptovest.com (v EN)

Ruský kryptomenový investor a bloger, známy online ako Pavel Nyashin, bol nájdený mŕtvy vo svojom byte v Petrohrade, údajne bez známky vonkajšieho pričinenia. 23 ročný bloger bol už v januári napadnutý v Leningradskej oblasti, kedy mu maskovaní útočníci ukradli 24 miliónov rubľov (425 000 USD) v hotovosti potom, čo sa Nyashin chválil svojim bohatstvom získaným z kryptomien. Cointelegraph.com (v EN)

Výrobca digitálnych inteligentných bankoviek zaviedol aj bitcoinové bankovky, ktoré testuje v obchode v Singapure. Navrhnuté sú tak, aby umožnili vlastníkom kryptomien ľahko využívať papierové peniaze, a sú v súčasnej dobe k dispozícii v hodnotách 0,01 a 0,05 BTC. Bitcoin.com (v EN)

Mohlo by vás tiež zaujímať: PayPal si chce patentovať systém rýchlych kryptoplatieb

Regulácie

Jeden mesiac potom, čo centrálna banka Indie zakázala regulovaným poskytovateľom úverov, aby uskutočňovali kryptomenové transakcie, sa objemy obchodov dramaticky zvýšili spolu s výrazným rastom cien. Burzoví operátori, investori a analytici hovoria, že ľudia investujú, aby využili trojmesačné okno, ktoré Reserve Bank of India dala bankám. Reuters.com (v EN)

Indonézia, rovnako ako iné rozvíjajúce sa trhy, sa historicky snažila udržať presné záznamy, ale nedarilo sa to kvôli nedostatku odborných znalostí a zdrojov. Teraz sa ale verejný a súkromný sektor obrátil na technológiu blockchainu, ktorá môže krajine pomôcť prekonať niektoré z týchto problémov. Reuters.com (v EN)

Naše najnovšie video

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance