IOTA rastie - čo je za tým?
IOTA rastie - čo je za tým? Zdroj: shutterstock.com/NetVector

Možno ste si všimli, ako sa v poslednej dobe IOTA prebrala k životu. Len za posledný týždeň jej cena stúpla o viac ako 35 % na súčasných 2,39 USD. V rebríčku podľa kapitalizácie poskočila na 9. miesto, hneď za Litecoin a Stellar.

V našom článku sa pokúsime nájsť odpoveď na to, prečo po stagnácii a rastúcej kritike nastal jej výrazný vzostup. Vysvetlením môže byť to, že vpred ju posúvajú novinky, ktoré IOTA ohlásila.

IOTA sa hlási k MOBI

Spoločnosť sa stáva súčasťou združenia takých firiem, ako sú Bosch, Groupe Renault, BMW, Ford, General Motors, ZF a iných, ktoré sa angažujú v oblasti mobility a Distributed Ledger Technology (DLT). Spolu vytvárajú nové konzorcium pre mobilitu.

IOTA 2.mája 2018 oznámila, že sa pripojila k iniciatíve Mobility Open Blockchain Initiative (MOBI ), s cieľom preskúmať blockchain a “distributed ledger” technológiu. Tieto technológie sa budú využívať pri vývoji digitálneho mobilného ekosystému. V ňom môžu používatelia (podniky i spotrebitelia) bezpečne zaznamenávať údaje o jazdných vlastnostiach vozidiel, riadiť transakcie s podielmi na vozidlách, ukladať identitu vozidiel a ďalšie informácie o ich používaní. S MOBI aktívne spolupracuje celosvetovo viac ako 70% výrobcov vozidiel z hľadiska ich podielu na trhu.

Prečítajte si tiež náš článok IOTA a jej budúcnosť

Aktualizácie projektu

IOTA navyše pokračuje v úsilí o budovanie nových komunít. Na začiatku mája spustila svoju webovú lokalitu ekosystému. Donedávna sa totiž projekt spoliehal len na akademické partnerstvá, alebo špecializované vývojárske organizácie.

Peňaženka Trinity je vo fáze auditu a očakáva sa, že bude ukončený do konca mesiaca. Podľa poslednej technickej aktualizácie sa na projekte aktívne pracuje, ale existuje ešte veľa nedostatkov, ktoré treba vyriešiť. Používatelia v tejto fáze poskytujú spätnú väzbu na zlepšenie. 

Pozrite si aj naše správy

Záverom

Otázkou ostáva, ako bude IOTA reagovať na zmenu kapitalizácie. Jej rast totiž zaostáva za rastom ceny, čo je momentálne rizikový faktor. Pri zvýšení kapitalizácie sa však môžme dočkať ďalšieho výrazného rastu.

Naše najnovšie video

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Zdroje:
https://blog.iota.org
https://cryptovest.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance