Bakkt Bitcoin Futures dosahuje takmer 2-násobné objemy oproti nedávnemu ATH

Záujem o Bakkt Bitcoin Futures začína bezpochyby stúpať. V piatok dosiahol denný objem rekordnú hodnotu 15,5 milióna dolárov. Dnes už je táto hodnota takmer 2-násobne vyššia! Objemy sú totiž na úrovni okolo 28,6 milióna dolárov.

Ťažké začiatky

Objemy Bakktu od uvedenia na trh v septembri a do polovice októbra padli na menej ako 2 milióny dolárov. Náhly nárast ceny BTC sa však javil ako katalyzátor na zvýšenie objemu.

23. októbra sa už objemy Bakktu viac ako zdvojnásobili na hodnotu 4,8 milióna dolárov. O dva dni neskôr prekročili objemy 10 miliónov dolárov. Teraz, aj keď je cena BTC opäť pod 9 000 dolárov, očakávame stále nové a nové prekonávanie ATH.

Rast objemov Bakktu má však následky

Tieto rasty objemov sú veľkou správou pre spoločnosť Bakkt a dobrou správou pre krypto komunitu. Tá chcela, aby sa platforma stala dverami, ktorými do sveta kryptomien vstúpia inštitucionálni investori.

Bohužiaľ, všetko nie je tak ružové, ako sa zdá. Zatiaľ čo objemy Bakktu dosahujú nové ATH, objemy CME futures klesajú.

Významné práva pre Bakkt

11. novembra spoločnosť Bakkt uviedla, že od Ministerstva finančných služieb v New Yorku (NYDFS) získala právo na poskytovanie opatrovníckych služieb ktorejkoľvek inštitúcii. Predtým bola táto možnosť k dispozícii iba pre tých, ktorí obchodujú s BTC futures. Bakkt v komentári označil nástroj úschovy za kritický článok pri inštitucionálnom prijatí BTC a kryptomien.

“Bezpečné skladovanie digitálnych aktív si vyžaduje komplexný prístup k úschove. Inštitúcie a sofistikovaní investori potrebujú najmodernejšie technológie. Vyžadujú osvedčenú infraštruktúru, spoľahlivé prevádzkové kontroly a nezávislý dohľad,” dodali v príspevku.

Čo čítať ďalej?

Brave používa už 9 miliónov užívateľov. Pridajte sa aj vy a využívajte skvelé výhody!

Zdroj:
Beincrypto.com