[Správy] 80%-ný rast Ripple, čo je na pozadí • Fanúšikovia Juventusu budú mať svoj Fan Token…

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

80%-ný rast Ripple, čo je na pozadí • Fanúšikovia Juventusu budú mať svoj Fan Token • Dubai – prvé blockchain mesto • Bitmain ohlásil nový 7nm mining čip • Americké námorníctvo spustilo výskum blockchainu

Čo je za 80 percentným rastom XRP

Za posledný týždeň sme zaznamenali prudký rast ceny Ripple (XRP). Pozrime sa na štyri veci, ktoré sú v pozadí 80%-ného rastu tejto nie úplne štandardnej kryptomeny:

  1. S pustenie xRapid. xRapid je nástroj podporovaný blockchainom, ktorý navrhol Ripple na uľahčenie cezhraničných prenosov fiat-mien medzi finančnými inštitúciami.
  2. Banka PNC sa pripojila na RippleNet. PNC, jedna z desiatich najväčších amerických bánk s 8 miliónmi zákazníkmi a maloobchodnými pobočkami v 19 štátoch prijala RippleNet na zjednodušenie a zrýchlenie medzištátnych platieb.
  3. XRP nemá ”nálepku” cenného papiera. XPR bude pravdepodobne spadať pod klasifikáciu cenného papiera v Spojených štátoch.
  4. Vplyv FOMO. Masívny nárast ceny by mohol byť tiež vysvetlený starým dobrým “strachom z toho, že niečo premeškáme” (FOMO). Toto sa zdá byť jedným z hlavných pocitov na Reddite.

Viac sa dočítate tu: https://cointelegraph.com/ (v EN)

Fanúšikovia Juventusu budú mať svoj Fan Token

Taliansky futbalový šampión Serie A, Juventus FC, sa stal najnovším európskym futbalovým klubom na najvyššej úrovni, ktorý vyhlásil partnerstvo s blockchain spoločnosťou Socios.com a spustenie Juventus Official Fan Token. Ten je spustený ako súčasť viacročného strategického partnerstva s blockchain platformou Socios.com.

Token je navrhnutý tak, aby sa dostal k 340 miliónovej fanúšikovskej základni najmä k tým, ktorí sa nachádzajú mimo Európy. Podľa vyhlásenia klubu bude fanúšikom Juventusu ponúknutý prostredníctvom priekopníckej schémy pod názvom Fan Token Offering (FTO). Alexandre Dreyfus, generálny riaditeľ a zakladateľ spoločnosti Socios.com poznamenal, že projekt Juventus Official Fan Token je východiskovým bodom pre plánované zavedenie podobných ponúk v rámci najvýznamnejších futbalových klubov na svete. Viac sa dočítate tu: https://www.ccn.com/ (v EN)

Dubai – prvé blockchain mesto

Vládou a mestom vedená iniciatíva Smart Dubai sa snaží o to, aby sa Dubaj stal “najmúdrejším a najšťastnejším” mestom na svete. Tento týždeň bol predstavený Dubajský vládny platobný portál založený na blockchaine. On-line platobný portál DubaiPay bude teraz využívať blockchain technológiu na zosúladenie a zúčtovanie transakcií v reálnom čase. Je to ďalší krok smerom k cieľu Dubaja stať sa prvou svetovou vládou založenou na blockchaine v roku 2020. Smart Dubai a jeho vládna rada Smart Dubai Government Establishment (SDG) je zameraná na riadenie úspechu mesta a globálnej konkurencieschopnosti, prostredníctvom inteligentných technológií. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v EN)

Bitmain ohlásil nový 7nm mining čip

Len deň po tom, čo Bitfury odhalil nový ťažobný 14nm čip nazývaný Bitfury Clarke, Bitmain zvýšil latku s oznámením nového 7nm aplikačného špecifického procesora s integrovaným obvodom (ASIC). Hovorí, že ponúka lepší Hsh power a energetickú účinnosť. Tento čip BM1391 navrhnutý pre kryptomeny využívajúce algoritmus SHA25,6 bude tiež základom pre nadchádzajúci rad ťažobných modulov Bitmain Antminer.

Spoločnosť tvrdí, že BM1391 využíva pokrokovú 7nm technológiu FinFET a je optimalizovaná pre vysokú energetickú účinnosť. V testoch čip dosiahol pomer spotrebu 42J / TH. Spoločnosť doteraz neuvoľnila podrobnú špecifikáciu pre nový ASIC. Bitmain však hovorí, že sa teraz presúva k hromadnej výrobe nového ASIC. Viac sa dočítate tu: https://www.coindesk.com/ (v EN)

Americké námorníctvo spustilo výskum blockchainu

Americké námorníctvo skúma potenciál blockchainu pri sledovaní častí lietadla. Námorné systémy vzdušných systémov (NAVAIR), ktoré poskytujú materiálnu podporu pre lietadlá a palubné zbrojné systémy pre námorníctvo, oznámili v piatok v tlačovej správe, že zisťuje, či blockchain môže sledovať súčasti počas celého životného cyklu lepšie a nákladovo efektívnejšie ako súčasné metódy. NAVAIR vysvetľuje:

“Poznanie pôvodu a histórie kritických častí lietadiel z hľadiska letu, je procesom náročným na zdroje, čo zvyšuje náklady na prevádzku vojenských lietadiel.”

Viac sa dočítate tu: https://www.coindesk.com/ (v EN)

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.