Dubai buduje vládu postavenú na blockchaine

BITmarkets BITmarkets

Smart Dubai je vládnou a mestskou iniciatívou, ktorá robí z Dubaja “najmúdrejšie a najšťastnejšie” mesto na svete. Tento týždeň bol v Dubaji spustený tiež vládny platobný portál založený na blockchaine.

Prvá vláda založená na blockchaine

Platobný portál DubaiPay teraz využíva technológiu blockchain na sledovanie transakcií v reálnom čase. Ide o ďalší krok smerom k zaujímavému prvenstvu, ktoré by do roku 2020 mali získať.

Dubajská vláda v súčasnej dobe pracuje na celkovo 20 prípadoch využitia blockchainových technológií, ktoré dopĺňajú súčasné operácie. Dubajská vláda má strategické partnerstvá s IBM a Consensys. Táto firma funguje ako poradca a pomáha vláde dôjsť do cieľa.

Smart Dubai má za cieľ riadiť úspech mesta a globálnu konkurencieschopnosť prostredníctvom inteligentných technológií.

Pripravuje sa aj ministerstvo financií

Mira Sultan Obaid Abdul Rahman, riaditeľ oddelenia pre poskytovanie inteligentných služieb spoločnosti SDG (Smart Dubai Government Establishment), povedal, že plánuje zvýšiť efektivitu vlády presunom všetkých transakcií na blockchain. Dubajské ministerstvo financií (DoF) už robí všetky nutné kroky, k úspešnej implementácii. DubaiPay momentálne spracováva transakcie od 27 vládnych subjektov a ďalších 14 mimovládnych subjektov.

Pomocou blockchainovej technológie vyvinutej firmou Avanaza Solutions bude teraz spoločnosť DubaiPay sledovať transakcie v reálnom čase – aj keď skutočné transakcie by mohli trvať 45 dní, teda až po tom čo ich schváli DoF.

Záver

Je vidieť, že tamojšia vláda sa skutočne snaží. Týmto inovatívnym prístupom si zaistí nie len technologickú vyspelosť, ale aj príliv nových investícií. Ale ako vidíme, ani v Dubaji nie sú možné zázraky cez noc.

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Zdroj: 
bitcoininst.com

Tento článok je preložený z originálu, ktorý pre český Kryptomagazín napísal Dariusz Matusziński.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.