Ethereum musí zabrať
Ethereum musí zabrať. Zdroj: Shutterstock.com/Niphon Subsri

Ethereum má za sebou najvýznamnejšiu aktualizáciu v histórii siete, ktorá má priniesť výrazné zlepšenia. Ako vníma súčasnú situáciu okolo Etherea vedenie konkurenčného projektu Solana?

Ethereum musí zabrať

Spoluzakladateľ blockchainu Solana Anatolij Yakovenko okomentoval v nedávnom rozhovore pre Bloomberg prechod Etherea na nový konsenzus. Podľa Yakovenska má táto konkurenčná sieť pred sebou náročnú cestu, a to najmä z hľadiska škálovateľnosti. Zo strany komunity sa krátko po prechode na nový konsenzus začínajú ozývať prvé obavy a kritické ohlasy.

Yakovenko uviedol, že škálovateľnosť sa nezlepší len na základe vyššieho počtu transakcií alebo používateľov.

Aktualizácia The Merge nezlepší škálovateľnosť siete. Keď sa pozriete na počet transakcií, ktoré Solana denne spracuje, je to nielenže viac ako ETH, ale viac ako všetky blockchainy založené na Ethereu. Takže z tohto pohľadu usudzujem, že majú pred sebou ešte veľmi náročnú cestu,“ uviedol Jakovenko.

 

Prílev nového kapitálu

Yakovenko si myslí, že aktualizácia The Merge je pre celý kryptomenový sektor pozitívnym faktorom, a to minimálne z hľadiska prílevu nového kapitálu.

Som naozaj nadšený z toho, že Ethereum prešlo na Proof-of-stake. Konečne sa ukončí diskusia o tom, či je tento konsenzus bezpečný. Myslím si, že ETH týmto krokom všetkým dokáže, že má dostatočne silnú technológiu na zvládnutie veľkej kapitalizácie projektu,“ dodal spoluzakladateľ Solany.

Prečítaj si tiež: Ruky preč od Etherea? Obavy investorov narastajú každým dňom

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance