Tyler Winklevoss: Príliv inštitucionálnych peňazí je zatiaľ ďaleko

Novinky Kryptoburza Gemini zaznamenala výrazný pokles
Kryptoburza Gemini zaznamenala výrazný pokles. Zdroj: Shutterstock.com/dennizn
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Čo sa Wall Street a ich prístupu ku kryptomenám týka, aj keď je v dnešnej dobe už omnoho prívetivejší, nie je stále stopercentne pozitívny. Podľa mnohých je to značná prekážka, ktorá zabraňuje kryptu, aby do nej pribudli ďalšie peniaze.

K postoju Wall Street sa vyjadril taktiež CEO známej kryptoburzy Gemini. Práve táto burza má v poslednej dobe významne sa znižujúci objem obchodov a poklesov cien cenných papierov. Situáciu nezmenili ani ich navrhované bitcoinové fondy, ktoré komisia pre cenné papiere a burzu v USA minulý mesiac zamietla. Burzy v Spojených štátoch amerických sa tak podľa všetkého stále stretávajú s odporom a neochotou miestnych regulátorov.

Vlastníci burzy Gemini však ani takýto krok neodradil. Podľa slov bratov Winklevossových budú aj napriek absencií inštitucionálnych investorov naďalej pokračovať v expanzii a spomaľovať neplánujú. Za minulých 6 mesiacov zvýšila burza počet svojich zamestnancov na 150 a to po celom svete. Spoločnosť plánuje toto číslo do konca roku ešte navýšiť. Mimo iného sa im podarilo dostať na palubu taktiež bývalého CIO (Vedúceho IT oddelenia) z newyorskej burzy cenných papierov, Roberta Cornisha.

Mohlo by vás zaujímať: Ako nakúpiť kryptomeny

Investori si kryptomeny zatiaľ len oťukávajú. Ich čas ešte len príde.

Podľa slov CEO spoločnosť, Tylera Winklevossa, sa investori s kryptom ešte len zoznamujú, začínajú sa však v tejto oblasti veľmi dobre orientovať. Aj napriek tomu podľa neho bude ešte nejakú dobu trvať, než sa uchytia:

Wall Street už berie kryptomeny vážne. Aj napriek tomu sa však majoritná väčšina investorov a firiem z Wall Street nezapojuje do obchodovania s digitálnymi menami. To sa však časom zmení, len to chvíľu potrvá,” dodáva Tyler Winklevoss.

Pomalá zmena postoja Wall Street je už dlhšiu dobu známa. Druhou vecou sú však investori na inštitucionálnej úrovni. Tí sa v poslednej dobe ukrývajú v akomsi tieni, taktiež z dôvodu vysokej hladiny neistoty, ktorá panuje okolo blížiacich sa regulácií. Investori vyčkávajú, kedy budú dopady zavedenia týchto regulácií objasnené. Predovšetkým sa jedná o postoj voči tokenizácií či iných finančných mechanizmov. Napríklad Bitcoinové burzové fondy (ETF), ktoré by otvorili dvere inštitucionálnym investorom, ktorí by napomohli stabilizácii celého trhu. Návrhy týchto fondov však boli regulátorom SEC zhodené zo stola a to nielen v prípade burzy Gemini, ale taktiež Cboe Global Markets Inc.

Mohlo by vás zaujímať: Vstup Wall Street na kryptotrhy prinesie bilióny

Záver: Otvorí nový fond dvere inštitucionálnym investorom?

Príliv inštitucionálnych peňazí do sveta kryptomien by určite pomohlo stabilizovať trh. Tejto vlne však stále bráni zamietanie návrhov, ktoré komisia pre cenné papiere a burzu Spojených štátov amerických podávajú rôzne investičné spoločnosti alebo burzy. Na obzore sa objavuje ďalší pokus o otvorenie oných pomyselných dverí inštitucionálnym investorom.

Jedná sa o takzvaný VanEck/SolidX fond, za ktorým stojí taktiež CBoE, ich návrh bol v minulosti komisiou zamietnutý. Experti však veria, že tentokrát bude návrh prijatý. Komisia však jednanie o návrhu odložila na september. Niektorí sa preto na ďalšie pokusy nemusia tváriť tak optimisticky.

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazinu napísal Michal.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj: ccn.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.