Sony vyráža do boja s klímou – Playstation 5 bude eko konzola!

0

Spoločnosť Sony dnes oznámila, že spája svoje sily s OSN, aby sa zapojila do boja proti zmene klímy, najmä pokiaľ ide o nadchádzajúcu konzolu PlayStation 5. Reaguje tak na dianie vo svete a chce ísť cestou ekológie. Dočkáme sa napríklad verzie PS 5 z použitých plastov?

Zmiernenie vplyvu hier na ekológiu

V príspevku na blogu spoločnosti Sony Interactive Entertainment Jim Ryan odhalil, že sa spoločnosť pripája k iniciatíve výboru OSN, aby našla spôsoby, ako znížiť ekologický dopad herného priemyslu. Projekt sa tiež snaží využiť médiá videohier na propagáciu ekologických návykov medzi hráčmi.

PlayStation 5 sa môže pochváliť novou funkciou pohotovostného režimu s výrazne nižšou spotrebou energie než doterajšie PlayStation 4. Spoločnosť Sony dúfa, že ju zníži na 0,5 wattu a ušetrí tak dosť elektriny. Mohlo by jej byť toľko, že by stačila na napájanie tisícky amerických domov za každý jeden milión hráčov.

Mohlo by vás zaujímať: Nebezpečná hazardná hra dominuje Ethereum blockchain – O čo ide?

Ušetrenie emisií už pri predchádzajúcej verzii

Sony sa zároveň pochválila doterajším úsilím a tvrdí, že vďaka účinným technológiám zabudovaným do konzoly PlayStation 4 znížila emisie uhlíka až o 16 miliónov ton za posledných 10 rokov. To je ekvivalent všetkých dánskych emisií CO2 za rok 2017.

Spolu s hardvérovými krokmi na zníženie spotreby elektriny skúma spoločnosť Sony aj kroky na prevádzkovej úrovni. Najmä v dátových centrách a prostredníctvom svojich herných služieb, aby zvýšila energetickú účinnosť.

Japonská spoločnosť plánuje podať pomocnú ruku takisto aj vývojárom, ktorí dychtia po zavedení tém pre životné prostredie do svojich hier.

Záver

Sony sa do témy ekológie naozaj oprelo. Je to celkom prekvapivý krok, keďže na úkor spotreby bude nižší výkon a teda by ho mohol v tomto odvetví poraziť rival od Microsoftu. K novému Playstation 5 však nemáme zatiaľ viac informácií, a tak si budeme musieť počkať až do budúceho roka, kedy majú konzoly ako z dielne Sony, tak aj Microsoftu vyjsť. Možno Sony nerobí chybu, ktorú bude ľutovať.

Čo čítať ďalej?

[Video] Americké námorníctvo potvrdilo, že natočilo UFO!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radek C.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre