Solana Labs vyzbierala 314 miliónov dolárov – cena prudko rastie

0

Fondy rizikového kapitálu v oblasti kryptomien naliali do Solana Labs stovky miliónov dolárov na podporu ďalšieho vývoja a vykonávania decentralizovaných aplikácií a platforiem postavených na platforme Solana.

Solana Labs, vývojové štúdio blockchainu venujúce sa inkubácii projektov, v stredu oznámilo, že prostredníctvom súkromného predaja tokenov získalo 314,15 milióna dolárov. To predstavuje jeden z najväčších súkromných predajov roka.

Finančné prostriedky sa použijú na zavedenie existujúcich a budúcich decentralizovaných aplikácií a platforiem postavených na platforme Solana. Tiež sa použije na založenie obchodného oddelenia rizikového investovania.

Anatoly Yakovenko, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Solana Labs, načrtol ambicióznu víziu svojej siete – spojiť 1 miliardu používateľov.

„Ďalšia vlna inovácií v kryptomene sa uskutoční na aplikačnej vrstve. Je ľahké si predstaviť nespočetné množstvo prípadov použitia kryptomeny ako technológie. Ale ich zabudovanie do skutočných produktov, ktoré používajú milióny ľudí, si vyžaduje existenciu vysoko výkonného blockchainu,“ uviedol Ali Yahya, hlavný partner spoločnosti Andreessen Horowitz. “Solana je blockchain novej generácie, ktorý dokáže splniť túto vysokú laťku.

Od marca na jej platforme začali fungovať desiatky DeFi projektov. Ekosystém tiež zriadil program Solverse, ktorý poskytuje poradenskú podporu projektom budujúcim na tejto platforme.

Čítajte tiež – Kraken spúšťa Kusama Parachain aukciu – aké budú podmienky?

Solana rastie na cene

solana

SOL popiera priebeh väčšiny trhu a odráža sa od supportnej zóny okolo 35,50$. Momentálne čelí rezistencii na point of control 44,00$. Ak ju prekonáme, tak ďalší target máme na hladine 50,00$. Zatiaľ sme teda bullish so signálom pri prerazení 44,00$. Cena môže poprípade ísť aj sideway a oscilovať práve okolo hladiny point of control.

Salvádor prijme BTC za zákonné platidlo – z výnosu sa nebudú platiť dane

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.