Analýza JPMorgan predpokladá ďalší pokles Bitcoinu! Zopakuje sa rok 2018?

0

Americká národná banka JPMorgan poukazuje na slabé obdobie Bitcoinových futures trhov. Tento fakt môže byť signálom pre rastúcu silu medveďov. Podobný priebeh trhu sa objavil aj v roku 2018, v čase keď Bitcoin prišiel o 74% svojej hodnoty.

Budeme svedkami ďalšieho útoku medveďov ?

Hlavný finančný stratég banky JPMorgan, Nikolaos Panigirtzoglou, uviedol v nedávnej správe pre klientov, že sa Bitcoin vracia do negatívneho obdobia z roku 2018. Jasný rozdiel evidujú medzi spotovými cenami BTC, ktoré prevyšujú ceny na futures trhoch. Práve to ich prinútilo predpokladať ďalší pokles Bitcoinu.

Aj napriek pozitívnej situácie za posledné dva dni, kedy Bitcoin dosiahol úroveň 37 500 USD, považujú analytici tento fakt za jasný medvedí signál. Priebeh krivky Bitcoinových futures trhov bol v poklese takmer celý rok 2018. V tomto roku Bitcoin po dosiahnutí historického maxima 20 000 USD klesol o 74%!

“Domnievame sa, že je nedávna korekcia na trhu jasným signálom pre začiatok medvedieho trhu. Podľa nášho názoru sa bude opakovať situácia z roku 2018.”

Najnovšia analýza JPMorgan bola zameraná na 21 – dňový kĺzavý priemer futures trhov v porovnaní so spotovými cenami Bitcoinu. Bol zaznamenaný veľmi slabý záujem o BTC zo strany inštitucionálnych investorov, ktorí obchodujú na futures trhoch komoditnej burzy v Chicagu.

Ďalším negatívnym ukazovateľom je klesajúci podiel Bitcoin v rámci celkovej hodnoty trhu s kryptomenami. Dominancia Bitcoinu sa v priebehu mája prepadla až na 40%, čo je najnižší podiel za posledné tri roky. Len pre porovnanie bol podiel Bitcoinu v januári na 70%!

Graf percentuálneho podielu dominancie Bitcoinu. Zdroj: CoinMarketCap
Graf percentuálneho podielu dominancie Bitcoinu. Zdroj: CoinMarketCap

V čase písania tohto článku sa podiel BTC na celkovej trhovej kapitalizácií pohyboval na úrovni 41%, čo predstavuje hodnotu 710 miliárd USD z celkovej trhovej hodnoty 1,6 bilióna USD. Údaje boli zaznamenané na portáli CoinMarketCap.

Transakčné poplatky BTC a ETH klesli už o 95 % od historických maxím

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.