BTC Bitcoin

Bitcoin (BTC) má konečne po stredajšom close a ako som včera hovoril, máme teda zase z čoho vychádzať. Interpretácia je jednoduchá, lebo nám sviečka hovorí, že k agresívnym býkom brániacim support sa pridali aj tí reakční. Majte na pamäti, že úvodná reakcia na support nestačí. Je potrebné, aby agresivita nakupujúcich pokračovala. Na čo reagujú ďalšie a ďalšie skupiny, ktoré doteraz váhali.

Čo sa týka interpretácie cenového vývoja z posledných dní, v týchto chvíľach je dosť zrejmé, že hrozba prelomu kľúčového supportu na 30 000 USD je na nejakú dobu zažehnaná. Ale istotu samozrejme nikdy nemáme a preto musíme sledovať ďalšie signály. Zatiaľ je však racionálne kalkulovať s tým, že v nadchádzajúcich dňoch otestujeme kľúčovú rezistenciu na 42 000 USD.

BTC dlhé/krátke pozície

BTC
Zdroj: tradingview.com

Ako vyplýva z názvu titulku, Bitcoin čelí masívnemu náporu shortov. Aspoň nám to hovoria dáta z Bitfinexu. Dáta sú veľmi pozoruhodné, čo si iste zaslúži našu pozornosť. Najprv ale začneme s dlhými pozíciami, ktoré pokorili historické maximum. Popísané nám zase tvrdí, že trh je stále dosť prepumpovaný. Tých pozícií sa nabralo v priebehu poklesu naozaj veľa, čo je pre BTC dosť riziko.

Držitelia tých dlhých pozícií sa svojich držaných BTC musia niekde zbaviť a čím vyššie cena pôjde, tým pravdepodobnejšie sa svojich pozícií zbavia. Musíme si uvedomiť, že najviac longov sa nabralo v období marec – máj, takže je hromada pozícií ľudovo povedané v pasci. Ak sa teda Bitcoin dostane nad 42 000 USD, motivácia ukončiť svoje trápenie vzrastie.

Okolo 52 500 USD môžeme predpokladať, že má podstatná časť longárov svoje break even. Po držaní niekoľkomesačnej straty je spomínaný bod zlomu veľmi lákavý na predaj. A napokon, pokiaľ ide o krátke pozície, tak tie sa nafúkli v priebehu iba niekoľkých dní o 2 300 %. Ešte pred desiatimi dňami bolo BTC v krátkych pozíciách len zopár stoviek, teraz takmer 19 000 jednotiek.

Včera popoludní v priebehu pár hodín došlo k nárastu BTC v short pozíciách asi o 200 %. Na trhu sa nesporne čosi deje a mali by sme byť celkom určite pripravení na to, že niekto s veľkým kapitálom dosť možno chystá big short. Pokiaľ s rastúcou cenou krátke pozície budú stále napučiavať, niekto asi naháňa likviditu. Je takmer isté, že ide o dielo niekoho silného, pretože nabrať na Bitfinexe tisíce BTC v priebehu niekoľkých hodín, nie je v silách malých obchodníkov.

Aktuálna situácia na 1D TF BTC/USD

BTC
Zdroj: tradingview.com

Konečne sa dostávame k dennému grafu. Tu môžeme zatiaľ povedať, že kľúčový support bol ubránený. Pokračovanie v poklese bolo zamietnuté a stredajšia sviečka zavrela v peknej bullish podobe. Kurz sa zabrzdil pri Point of Control profile, čo je takmer stred rovnováhy (obchodného pásma), ktoré tvorí cenové rozpätie 30 000 – 42 000 USD.

Kurz fakticky zatvoril mierne nad stredom rovnováhy a POC, čo je tiež bullish a preto sa v týchto chvíľach očakáva, že nakoniec tých 42 000 USD otestujeme. Toto potvrdzujú aj objemy, pretože počas stredy došlo tiež k spiku. Pohyb je preto potvrdený. Nezabúdajte ani na to, že nasledujúce týždne môže Bitcoin zostať v rozmedzí 30 000 – 42 000 USD.

Konkrétne do letných prázdnin, pretože trh zatiaľ neprejavuje ani z jednej strany nejakú excelentnú iniciatívu. To je však problém, pretože letné prázdniny sú blízko a hrozí, že sa to potácanie pre Bitcoin akurát predĺži. Počas júla a augusta trhy nie sú akurát dynamické.

Indikátory

Denné RSI dosiahlo 45 bodov, čo však nie je žiadny úspech. No z podoby krivky za posledných 48 hodín je zrejmé, že trh sa snaží poskočiť nahor. Ovšem podľa MACD to stále nie je žiadna sláva.

Na záver

Momentálne musíme skôr kalkulovať s možnosťou, že v nadchádzajúcich dňoch otestujeme rezistenciu na 42 000 USD a na základe reakcie môžeme zhodnotiť prípadné eventuality. Ako som už hovoril, existuje nemalé riziko, že sa v aktuálnom obchodnom pásme na relatívne dlhú dobu zasekneme.

ANALÝZA – Bitcoin (BTC) otestoval kľúčový support – Riziko prepadu zažehnané?

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance