CME Bitcoin futures čoskoro expirujú! Blíži sa veľký dump?

0

Trh s kryptomenami tento týždeň opäť ukazuje silu. Bitcoin už od pondelka posilnil o 800 $ (13%) a aktuálne sa obchoduje za 9500 $. Najväčší rast prišiel v posledných dvoch dňoch. Stále je však uväznený v konsolidačnom pásme medzi 8700 – 10 000 $ a čaká sa, na ktorú cenu Bitcoin nakoniec pôjde.

Posledná šanca lacno získať Bitcoin? – Bohatí nakupujú teraz! Kedy začnete vy?

Bitcoin aj altcoiny sú v tejto kríze bullish

A situácia naozaj nemôže byť zložitejšia. Trh s kryptomenami vstúpil do prvej ekonomickej recesie. Bitcoin bol pritom vytvorený v roku 2009 ako odpoveď na krízu. Každý teda s napätím sleduje, čo s ním bude. Zatiaľ si narozdiel od akcií drží svoju hodnotu spred krízy.

Aj altcoiny pozitívne reagujú na nedávne pohyby BTC. Ethereum za posledných 24 hodín vytvorilo krásny zisk 6% a aktuálne testuje rezistenciu na hladine 220 $. Za zmienku stojí aj Tezos (+6%), no hviezdou dnešného dňa je jednoznačne Cardano, ktoré predviedlo pumpu o takmer 20%.

Vládcovia trhu s kryptomenami – Manipuluje makro cenou Bitcoinu pár bohatých ľudí?

1D BTC/USD - Bitstamp
1D BTC/USD – Bitstamp

Aký vplyv bude mať expirácia CME Bitcoin futures?

Párty na trhu s kryptomenami však nemusí vydržať večne. Blíži sa totiž futures kontraktov na burze CME. Okolo dátumu expirácie väčšinou na trhu môžeme pozorovať rôzne manipulácie. Futures na CME totiž majú jeden háčik. Každý kontrakt má dátum, kedy sa jednoducho musí uzavrieť, či už v zisku alebo v strate. Aby si teda inštitúcie znížili stratu alebo zaistili väčší zisk, zvyknú  pred expiráciou pumpnúť alebo dumpnúť Bitcoin.

Z historických dát vyplýva, že v 75% prípadov cena Bitcoinu po expirácii klesla.

Aktuálne je o CME Bitcoin futures na trhu obrovský záujem, rovnako ako aj o Bitcoin. Ten v súčasnej ekonomickej kríze pôsobí ako magnet a začína ho nakupovať stále viac tradičných investorov, či miliardárov, ktorí si chcú chrániť svoje peniaze pred infláciou.

Ako sme nedávno informovali, Open interest na CME nikdy nebol väčší. Ostáva nám teda počať pár hodín a zistiť, ako nakoniec Bitcoin zareaguje. K expirácii dôjde dnes o 15:00.

Takto banky manipulujú klientov, aby nekupovali Bitcoin – Lži od Goldman Sachs

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.