Sú unikátne slovenské kúpele pred bankrotom? Súd dal majiteľovi poslednú šancu na záchranu

  • Populárne kúpele roky zápasili so stratami.
  • Súd im dal poslednú šancu na záchranu a povolil reštrukturalizáciu.
Novinky Kúpele Červený Kláštor Smerdžonka
Kúpele Červený Kláštor Smerdžonka. Zdroj: Kúpele Červený Kláštor
BITmarkets BITmarkets

Vychýrené slovenské liečivé kúpele stoja pred veľkou výzvou. Straty vo výške stoviek tisíc eur ich namierili do konkurzu. Avšak, majiteľ o ich záchranu bojuje zo všetkých síl. Súd jeho urputnej snahe uveril a spoločnosti povolil reštrukturalizáciu. Na tému upozornili Aktuality.

Pieninské kúpele sa ponorili do hlbokej straty

Uprostred malebnej prírody Pieninského národného parku objavili mnísi z neďalekého kláštora jedinečný liečivý prameň už v 14. storočí. V roku 2010 bol premeň vyhlásený za prírodný liečivý zdroj a začala sa výstavba kúpeľného zariadenia Dom zdravia.

Kúpele Červený Kláštor Smerdžonka po prvýkrát otvorili svoje brány v roku 2012. Návštevníci si v Červenom Kláštore liečili najskôr ochorenia kože, neskôr pribudla aj liečba dýchacích ťažkosti a psychických chorôb.

Spoločnosť Pieniny Resort, ktorá unikátne pieninské kúpele prevádzkuje, sa dostala v posledných rokoch do vážnych finančných ťažkostí.

Podľa informácií z Finstatu spoločnosť Pieniny Resort v uplynulých rokoch dramaticky zvyšovala svoju stratu.

Státisícové straty

Rok 2022 firma ukončila s mínusom vo výške viac než 400-tisíc eur, pričom spoločnosť bola stratová už od roku 2018, keď jej záporný výsledok hospodárenia dosahoval sumu 58 702 eur. Straty firme rástli aj napriek tomu, že jej tržby prudko stúpali.

 

Konateľ spoločnosti Pieniny Resort Peter Pihorňa pre portál Index povedal:

Spoločnosť za posledný rok dosiahla historicky najlepšie prevádzkové výsledky, ktoré sú pritom rádovo vyššie než v predchádzajúcich rokoch.

Veritelia firmy sa obrátili na súdy a žiadali vyhlásenie konkurzu. Iniciátorom konkurzného konania bola spoločnosť FM Design, ktorá voči kúpeľom evidovala neuhradenú pohľadávku vo výške 83-tisíc eur za nábytok, ktorý dodala kúpeľom ešte v roku 2012.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

Spoločnosť pohľadávky popiera a púšťa sa do reštrukturalizácie

Späť
Strana 1/2Ďalej
0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: AktualityTAGY:
Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.