Slovenská firma rozflákala prvé zisky na Porsche. Teraz jej súd rozpredáva majetok

  • Populárny predajca športového oblečenia a obuvi definitívne skončil.
  • Miliónové tržby a drahé autá sa premenili na bankrot.
  • Firma je v konkurze, no súd nemá čo speňažiť.
Novinky Firma Strops rozflákala prvé zisky
Firma Strops rozflákala prvé zisky.. Zdroj: facebook.com/strops, shutterstock.com/Loban Alex
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Slovenská firma začala svoj príbeh mimoriadne úspešne. Hneď v prvých rokoch biznisu dosiahla miliónové tržby. Spoločnosť si nakúpila luxusné autá aj drahé mobily. Prešlo ale len pár mesiacov a firma sa už topila v dlhoch, dnes je v konkurze a súd rozpredáva jej súkromný majetok. Na tému ako prvý upozornil portál Index.

Eshop Strops mal spočiatku veľký úspech

Spoločnosť Petronius Strops vznikla v roku 2016. Venovala za predaju športového oblečenia a obuvi. Vo svojom eshope Strops.sk ponúkala tovar najznámejších svetových značiek ako Adidas, Nike či Puma.

Sme založení na hodnotách ako sú dôveryhodnosť, pretože dôvera zákazníka v naše služby nás zaväzuje plniť jeho priania na najvyššej úrovni kvality.

Eshop zaznamenal od samého počiatku mimoriadny úspech. Podľa údajov z Finstatu dosiahla firma hneď v prvom roku svojej činnosti tržby z predaja tovaru vo výške bez mála 9,5 milióna eur. Hneď o rok neskôr, teda v 2017, tržby spoločnosti klesli na 5,2 milióna eur a prepadla sa do takmer miliónovej straty.

Firma nakúpila luxusné autá

Podľa účtovnej závierky spoločnosti je vidieť, že majitelia peniazmi vôbec nešetrili. Hneď po založení firmy nakúpili drahé autá a luxusné mobily. Spoločnosť si vzala spotrebný úver na Porsche Cayenne aj Audi A8. V jej majetku sa objavil aj športový motocykel a mobilné telefóny neobvyklých značiek, ktoré patrili medzi tie najdrahšie na trhu.

Firma pôsobila na Slovensku, v Česku, Maďarsku, Chorvátku a Rumunsku, pričom jej ambíciou bolo v Európe ďalej expandovať.

Na Facebooku má Strops 773-tisíc sledovateľov, čo nie je vôbec málo. No zvláštne je, že recenzií od zákazníkov má len zopár desiatok.

Na firmu sa valili dlhy. Už hneď v roku 2017 sa obrátila na súdy a žiadala o reštrukturalizáciu. Mala pozdĺžnosti voči bankám aj štátnym inštitúciám. Ozdravný plán však firme nevyšiel a eshop definitívne skončil svoju činnosť v roku 2019.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

Po spoločnosti zostali miliónové dlhy

Napriek nulovým tržbám spoločnosť Petronius Strops vykázala v roku 2022 zisk vo výške viac ako pol milióna eur a následne v roku 2023 požiadala súd o vyhlásenie konkurzu.

Veritelia si prihlásili pohľadávky v celkovej hodnote viac ako 1,5 milióna eur, no konkurzný správca našiel vo firme majetok ani nie za 40-tisíc eur. Išlo najmä o zásoby tovaru, ktorých hodnota je 12 500 eur a pozemok s rozlohou 4 000 metrov štvorcových v obci Rovinka.

Firma síce naskočila na vlnu úspech hneď pri svojom vzniku, avšak nedokázala na nej surfovať dlho. Úvery na drahé autá vyčerpali majiteľom prostriedky, ktoré potrebovali na záväzky voči Finančnej správe aj Sociálnej poisťovni.

Prečítajte si aj: „Tlačenkový fantóm” ovládol internet. Slovenský podnikavec posiela klobásy kuriérom

Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.