prskavka

Vec, za ktorú stojí bojovať, aj keby vás to malo stáť všetko bohatstvo sveta? Bez slobody by bol život neznesiteľný. Aj zlatá klietka je stále klietkou a život v klietke za veľa nestojí. Preto si svoju slobodu nenechajte nikým vziať. Váš život patrí iba vám samotným, nepatrí škole, vláde, štátu, ba ani rodičom či iným ľuďom. Je váš a je len na vás, ako s ním naložíte.

Novoročný ohňostroj ako pripomienka revolúcie a slobody

V histórii ľudstva sa dokola opakovali obdobia, kedy bola sloboda do značnej miery obmedzená. Nech už si priaznivci totalitných režimov hovoria čo chcú, trvám na tom, že revolúcia je to najlepšie, čo našu krajinu od roku 1968 stretlo. Ako sme so znovunadobudnutou slobodou naložili, je už vec druhá, ale vážme si to, že ju máme. Tento rok to bude už 30 rokov a niet divu, že bol novoročný ohňostroj za 1,7 mil. Kč (cca 66 000 €, pozn. prekl.) v Prahe inšpirovaný práve slobodou. Trval 10 minút a bol rozdelený do 5 častí: Modlitba, Holé ruky, Jednota, Zakázané ovocie a Sloboda.

Ak chcete vedieť, prečo si práve číslo 68 dal na dres Jaromír Jágr, prečítajte si tento článok.

Slobodný život

Čo je bohatstvo bez slobody? Veď práve slobodný život je tým, prečo o finančnú hojnosť usilujeme a snívame o nej. Je to stav finančnej slobody, kedy človek môže robiť to, čo by chcel. Kedy sa nemusí obzerať na materiálne zábrany a zlaté klietky. Keď raz budete starí a budete spomínať na mladosť, už možno bude neskoro niečo meniť.

Preto sa vždy nestačím diviť, ako môže niekto odmietať peniaze. Vidím okolo seba veľa zlomených ľudí a je mi to ľúto. Ako niekto môže každý deň vstávať do práce, kde ho to nebaví, zničiť si fyzické a psychické zdravie, nijak výrazne si neprilepšiť a ešte k rovnakej chybe nútiť svoje deti?

Sloboda

Nechcem skončiť v ekonomickom otroctve po uši v dlhoch. Nechcem sa riadiť podľa cudzích noriem a vyhovovať vynúteným predstavám druhých. Dojíma ma, ako sú niektorí ľudia stratení. Sám zďaleka nie som dokonalý, ale snažím sa byť lepší. Zo všetkého najviac však myslím na slobodu. Nehodlám ustúpiť požiadavkám ľudí, ktorí nerešpektujú slobodu druhých, pretože verím, že sloboda je dôležitejšia než 99 % vecí, ktorým sa prikladá pozornosť.

Máme tu nový rok 2019. V tomto roku by som vás chcel vyzvať k nasledovnému. Myslite na to, či ste slobodní. Či to, čo robíte, je to, čo skutočne chcete robiť. Či ste naozaj tým človekom, ktorým ste si vždy priali byť a či žijete tak, ako ste vždy chceli. Či robíte slobodne také rozhodnutia, ktoré vás vedú tam, kam sa túžite dostať. Nájdite svoju slobodu a zvoľte si, kým budete za rok, až zase oslávite Nový rok. Rozhodnite sa ale sami, do ničoho vás nenútime, je to len na vás.

Inšpirácia

Vystúpte z krabice svojej mysle a pozrite sa na okolitý svet s odstupom. Pozrite sa na svoj život bez predsudkov. Hľadajte svoje sny a buďte obzvlášť zvedaví. Čo všetko robíte iba pre to, že vás to tak naučili, hoci vy sami by ste to chceli mať inak? Inšpirujete sa úspechom a bohatstvom, alebo vás ovplyvňuje strach a prispôsobivosť? Inšpiráciu by sme mali hľadať u tých, ktorí dokázali to, čo si my sami prajeme. Inšpirácia patrí slobodným, ktorí ju môžu využiť.

Rozvíjajte slobodne svoje nadanie a sny, pretože nikdy neviete, kedy sa vám to môže hodiť. Keby sme sa stále prispôsobovali, hŕstka „chytrákov“ by nás pripravila o všetko, čo máme. Sú veci, ktoré si za peniaze nekúpime, ak o ne prídeme. Patria medzi ne rodina, zdravie, charakter, mier alebo práve sloboda.

Záver

Sloboda je pre každého z nás na to, aby si zariadil život podľa seba. Nikto nemá právo riadiť životy druhých. Hovorím vám svoj názor, ale je na vás, čo si budete myslieť. Nemusíte so mnou súhlasiť, rovnako ako nemusíte chodiť do práce.

Možno to znie až príliš odvážne, ale pravdou je, že v skutočnosti naozaj nemusíte robiť nič, čo nechcete. K slobode však patrí tiež zodpovednosť za svoje slová a činy. Je to podobné ako s kryptomenami. Nie je žiadna „banka“, ktorá by vás obmedzovala, ale ani tu nie je „banka“, ktorá by váš vklad poistila. Ak budete chcieť, máte všetko len vo svojich vlastných rukách. K tomu je potrebná štipka odvahy a sebavedomia.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Kytka.

Zdroj:
https://www.novinky.cz/

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre