súd

Likvidátori neslávne známej krypto burzy z Nového Zélandu, vydali svoju prvú správu o finančnej situácii firmy. Správa odhalila, že Cryptopia dlhuje veriteľom vyše 2,738 milióna USD.

Menovaný likvidátor Grant Thornton zverejnil svoju správu, v ktorej uviedol, že 69 nezabezpečeným investorom dlhuje Cryptopia najmenej 1,37 milióna dolárov. Veriteľom, ktorí sa zaistili zase dlhuje viac ako 912 000 USD s očakávaným deficitom 1,63 milióna dolárov. Medzi zaistených veriteľov patria spoločnosti Dell NZ a Coca Cola Amatil (NZ).

Zamestnancom firmy dlhuje 207 000 dolárov za nevyplatené mzdy, a ďalej potom 177 000 dolárov za nezaistený dlh.

Grant Thornton povedal, že suma dlžná nezabezpečeným veriteľom pravdepodobne vzrastie.

Mohlo by vás zaujímať: Likvidácia burzy Cryptopia – Čo o nej vieme?

Cryptopiu položil hack

Cryptopia bola zasiahnutá veľkým hackom v polovici januára, čo viedlo k „významným stratám“. Odhadovalo sa, že bolo odcudzených až 16 miliónov dolárov v Ethereoch a ERC-20 tokenoch. Cryptopia neskôr znovu naštartovala obchodné služby, ale nakoniec sa likvidácii aj tak nevyhla.

Skúsili prevádzku obnoviť, ale chýbali financie

Správa likvidátorov uvádza, že hoci Cryptopia znovu zahájila obchodovanie, objemy „nestačili na to, aby spoločnosť mohla uspokojiť svoje dlhy v čase ich splatnosti a bolo rozhodnuté, že vymenovanie likvidátorov bude v najlepšom záujme zákazníkov, zamestnancov a iných zainteresovaných strán“.

Záver

Opäť teda platí pravidlo, že na burzách máte mať len to, s čím obchodujete. Neslúži na držanie vašich kryptomien! Jedine tak sa vyhnete podobnej situácii, keď burza skrachuje a nebudete mať žiadnu záruku, že svoje prostriedky ešte niekedy uvidíte.

Čo čítať ďalej

Bezpečnostné pravidlá v neregulovanom svete kryptomien

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre