[PREHĽAD TRHU] Víkend zatiaľ v znamení zelenej – Altcoiny po korekcii zase na koni

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Po včerajšej korekcii sa trh s kryptomenami sčasti vrátil na pôvodné hodnoty, i keď Bitcoin ešte nezmazal všetky straty. To isté platí aj pre väčšinu altcoinov. Ethereum, XRP, Bitcoin Cash, ani BNB ešte nie sú na cenách spred korekcie. Naopak, EOS a Litecoin sa vrátili. Rovnako TRON, NEO, Ethereum Classic, Zcash a ďalšie alty sú už späť. 

Je príjemné sledovať, ako trh vzdoruje korekciám. Zdá sa, že ľudia očakávajú ďalší rast, a preto zbesilo nakupujú vždy, keď príde prepad. Je otázne, ako dlho to vydrží. Každopádne, máme tu prvé náznaky blížiaceho sa altoin rallye!

Dominancia Bitcoinu klesá

Zdá sa, že dominancia Bitcoinu pokračuje smerom dole. Zo 60% z polovice mája sme sa behom dvoch týždňov dostali na súčasných 55-56%. Spôsobené je to tým, že obchodníci pri každom prepade BTC túto kryptomenu vymieňajú za altcoiny, ktoré majú potenciál spraviť viac percent.

dominancia bitcoinu

Vyššia volatilita altcoinov je počas korekcií nevýhoda, no v období rastu ponúkajú možnosť spraviť pár percent navyše oproti Bitcoinu. Tak je to aj dnes, jeden deň po poslednej korekcii.

Môže vás zaujímať: Miliardár chce kúpiť 25 % všetkých Bitcoinov

Porovnanie volatility Bitcoinu voči altcoinom

Bitcoin funguje ako akýsi index trhu. Určuje smer, ktorým sa vyvíjajú ostatné altcoiny. Je to kvôli tomu, že prakticky všetky alty sa na burzách obchodujú (aj) voči BTC a na altcoin/BTC pároch je často väčšie volume, než na pároch altcoin/fiat alebo altcoin/stablecoin. Všetko je teda veľmi silno naviazané na Bitcoin.

V časoch, kedy Bitcoin stúpa, teda väčšinou stúpajú aj alty. Už letmý pohľad na KMcap prezradí, že altcoiny sú v týchto obdobiach správnou voľbou. 

  • Bitcoin za posledných 24h vytvoril pohyb o +3%

A teraz sa pozrime na altcoiny

  • Ethereum +5,5%
  • XRP +3%
  • EOS +8,5%
  • Bcash +4,5%
  • Litecoin +5,5%
  • BNB + 6,5%
  • TRON +13%
  • NEO + 9%

Tieto údaje boli zaznamenané v čase, kedy bol najviac vidieť retracement po včerajšej korekcii. Ak by ste nakúpili na minime, mali by ste cca takých profit.

Takto to vyzeralo prakticky po každej korekcii BTC. Alty síce padli viac, no na druhý deň zase Bitcoin predbehli. Z toho vyplýva, že je výhodnejšie po korekcii nakupovať alternatívne kryptomeny, čo spôsobuje pokles dominancie Bitcoinu.

Hra na vzorce správania

Ale pozor! To, že to tak bolo v minulosti v žiadnom prípade NEZARUČUJE, že aj pri budúcich korekciách bude výhodnejšie rýchlo nakúpiť alty. Ako som písal v prehľade trhu zo včera, trading je psycholgická hra.

Niektoré entity (burzy, veľryby, Satoshi Nakamoto?) sú schopné výrazne ovplyvňovať hodnotu kryptomien, čo v roku 2017 predviedol Bitfinex s Tetherom. Ja osobne som toho názoru, že vývoj v posledných mesiacoch nie je zdravý a skôr či neskôr jednoducho musí prísť veľká korekcia (veľká rozumej – Bitcoin padne o 20-40%).

Takéto korekcie sú na trhu s kryptomenami relatívne bežné a každý, kto si je až príliš istý svojimi schopnosťami a iracionálne verí tomu, že krypto už nemôže nikdy klesnúť, sa na nich popáli.

Preto do nových pozícií vstupujte s maximálnou opatrnosťou. Opakujúce sa vzorce správania na trhu sú veľkou červenou vlajkou!

Vyjadrenie k prehľadu trhu zo včera

V komentároch pod včerajším prehľadom trhu sa strhla zúrivá konverzácia. Vznikla čiastočne kvôli tomu, že som nedal úplne najavo, čo je cieľom týchto prehľadov trhu. Rád by som teda podotkol, že v prehľadoch trhu nepublikujem žiadne predikcie a väčšinou ani technické analýzy. Ide iba o prehľad toho, čo sa aktuálne na trhu deje a často pridávam aj môj názor na to, ako by sa situácia mohla ďalej vyvíjať. Samzorejme, vždy je niekoľko možností, ktoré sa snažím pokryť. Ak máte záujem o technické analýzy, navštívte stránku Trading11.com. Ak máte záujem o obchodné signály, odporúčam spoločný produkt Trading11 a Crypto kingdom.