Portál CoinMarketCap
Portál CoinMarketCap. Zdroj: Shutterstock, Ira Lichi

Ste zaregistrovaní na populárnom portáli CoinMarketCap? Ak áno, tak buďte na pozore. Pri hackerskom útoku na tento portál uniklo 3,1 milióna e-mailových adries.

Prečítaj si tiež: Spoluzakladateľ Paypalu – Satoshiho som osobne videl a Bitcoin je to najčestnejšie, čo tu máme!

Hackerský útok na CoinMarketCap

Tieto zarážajúce informácie priniesol portál Have I Been Pwned, podľa ktorého sa na hackerskom fóre objavila ponuka zobchodovania s 3,1 milióna e-mailových adries, ktoré sú prepojené s účtami na portáli CoinMarketCap.

Samotné zistenie potvrdili aj zástupcovia CoinMarketCap, ktorý je dcérskou spoločnosťou najväčšej kryptomenovej burzy Binance. Zoznam napadnutých mailov naozaj patrí užívateľom portálu.

„Spoločnosť CoinMarketCap sa dozvedela, že sa na internete objavili vzorky údajov, ktoré majú byť zoznamom používateľských účtov. Aj keď sme doteraz videli iba mailové adresy, zistili sme, že skutočne patria našim zákazníkom.“

Môže ťa zaujímať: Houston, USA: Hasiči dostanú Bitcoin a Ethereum v hodnote 25 miliónov dolárov!

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Portál však následne upokojil situáciu. Podľa prvotných zistení neprišlo k prelomeniu žiadneho z napadnutých účtov.

„Nenašli sme žiadne dôkazy o úniku údajov z našich vlastných serverov. Tento problém aktuálne vyšetrujeme a hneď, ako budeme mať nové informácie, budeme našich zákazníkov informovať,“ uviedol hovorca CoinMarketCap.

Ak teda patríte k aktívnym zákazníkom tohto populárneho kryptomenového portálu, odporúčame vám, aby ste si ihneď po prihlásení skontrolovali vaše údaje a zmenili prihlasovacie heslo.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre