scam_coinbase_podvod_bestseries_mailing_km

VARUJEME!

Mailing systémom sa dnes začal šíriť SCAM, ktorý sa tváril, že má niečo spoločné s Coinbase. Nenechajte sa nachytať! To, čo v správe píšu, sú nezmysly! Skúsenejší na prvý pohľad pochopia, že ide o podvod. Pre začiatočníkov je táto správa určená. Spoločnosť Best Series s.r.o. sa k problému vyjadrila a vydala stanovisko, ktoré si viete prečítať úplne dolu na konci tohto článku.

Prečo je táto správa SCAM-om?

Tomuto mailu možno naletí len úplný neznalec. V mailíku, ktorý má v predmete Coinbase spomínajú investíciu cez Coinbase so zhodnotením od 150 % – 500 % za 10 dní!!! Títo frajeri vašu investíciu, ktorú máte poslať z Coinbase walletiek na ich walletky využijú na obchodovanie v bankách v Malajzii, Južnej Afrike, Singapure a ďalších iných krajinách nevynímajúc Rusko, USA, Mexico a iné…

Už toto je nad slnko jasný SCAM. Zhodnotenie, ktoré ponúkajú nie je reálne a ide teda o podvod určený pre neznalých chamtivcov, ktorí sa ulakomia na vysoké a rýchle výnosy.

Čo vlastne chcú? V texte mailu máte návod ako im pošlete Bitcoin, Ethereum alebo Litecoin priamo na ich walletky. Tento SCAM vyžaduje platbu z účtu Coinbase, aby to pôsobilo dôveryhodne. Samozrejme peniaze (krypto), ktoré im ktokoľvek pošle, už nikdy neuvidí.

Obsah správy tohoto SCAM-u:

scam_coinbase_podvod_bestseries_mailing_km_do_clanku

Zneužitie mailovej databázy a mena kryptozmenárne Coinbase

Mne túto správu poslalo na Coinbase registrovaný mail, takže je možné, že sa podvodníci dostali k nejakej databáze registrovaných používateľov Coinbase.  Navyše ju gmail vyhodnotil ako potenciálne nebezpečnú. Netuším odkiaľ sa k mailom dostali, ale správa prišla aj ďalším používateľom Coinbase, ktorých aj osobne poznám. Názov, o ktorom títo podvodníci v texte píšu, je holý nezmysel. Coinbase Coin Mining?! Nič také nejestvuje a preto sa tomuto podvodu vyhýbajte oblúkom. SCAM!

Obozretnosť, obozretnosť, obozretnosť!

Takýchto poplašných mailov sú denne desiatky až stovky. Niektoré sú totálne nezmysly s neznámymi spoločnosťami, iné čerpajú z dôveryhodných mien (Coinbase, Vitalik Buterin, atď.). V každom prípade sú určené hlavne laikom a začínajúcim fanúšikom a investorom kryptomien. Najhoršie je však, keď takto okradnutý človek ešte takýto nezmysel šíri vo vedomí, že pomáha druhým zbohatnúť…

Nenechajte sa zlákať!

Každý projekt, spoločnosť, nové ICO a pod. si viete preveriť. Stačí vám schopnosť zadávania do Googlu a viete si spraviť záver veľmi rýchlo o každom takomto projekte. Len tomu venujte trošku času a neinvestujte hneď do nezmyslu, ktorý na prvý pohľad vyzerá ako výborná investičná príležitosť. Nemusíte tak prísť o peniaze, ktoré si v pohode môžete zainvestovať do zmysluplnejšieho projektu.

Konateľ spoločnosti Best Series s.r.o. pán Jan Holý dal zistiť, čo zapríčinilo tento problém a vydal vyhlásenie, ktorého znenie v plnej miere zverejňujeme.

„Vyjádření ke zneužití dobrého jména společnosti Best Series v rámci odeslání podvodného e-mailu naším jménem.

Důrazně se distancujeme od e-mailu, který byl jakkoliv spojován s jménem/doménou společnosti. Již několik lidí se na nás obrátilo i ti co nejsou našimi klienty ve spojitosti s podobnými e-maily. E-maily byly s největší pravděpodobností odeslány klientům používající Coinbase v CZ nebo SK skrze masku naší domény. Pachatel se k doméně jako takové nedostal a ani nedošlo ke stažení naší databáze. Závada byla zjištěna na SSL certifikátu, který nedokázal zabránit použití fiktivní emailové adresy. Tato závada byla okamžitě odstraněna. Všechny tyto e-maily končili ve spamu. Všichni naši klienti byli informováni o této skutečnosti.

Důrazně varujeme, aby nikdo na neoficiální e-maily nereagoval a popřípadě nás kontaktoval na náš online support a informace si ověřil.“ 

Jan Holý, CEO Bestseries s.r.o.

Čo čítať ďalej?

[GAMING] Hľadanie kryptomien v Augmented Reality? Vitajte v hre Aircoins!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance