Bitcoin ETF
Bitcoin ETF. Zdroj: Shutterstock, 24K-Production

Ubehol už nejaký ten čas a tlak na spustenie ETF pre Bitcoin opäť naberá na sile. Tentokrát sa o to pokúša spoločnosť Fidelity.

Môže ťa zaujímať: Analýza BTC – trhová cena je na rezistencii, dokáže ju prekonať?

Bitcoin už dozrel

Spoločnosť Fidelity sa 8. septembra pokúsila prelomiť ľady pri stretnutí s americkou Komisiou pre cenné papiere a burzy (SEC), aby sa konečne rozhodli pre schválenie fondu ETF na burze s BTC. Meetingu sa zúčastnilo množstvo dôležitých a významných osobností, medzi ktorými nechýbal ani viceprezident chicagskej burzy futures CBOE.

Fidelity si pre predstaviteľov SEC pripravila veľmi zaujímavú prezentáciu, ktorá ich má presvedčiť schváliť ETF. Hlavným bodom programu bolo poukázať na to, že trh s BTC konečne dorazil do štádia vyzretosti, o čom svedčia jeho obrovské objemy obchodov a hlboká likvidita.

Prezentácia BTC ETF
Prezentácia BTC ETF. Zdroj: u.today

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Spoločnosť Fidelity poukazuje na jeden dôležitý faktor. Podľa nich budú investori profitovať z možnosti priamej expozície voči BTC prostredníctvom ETP. Aj keď väčšina analytikov upozorňuje na to, že SEC môže byť naklonená skôr pre ETF, ktoré je založené na futures. Nie je to však nevyhnutné.

Prečítaj si tiež: Ako zbohatnúť investovaním do kryptomien

Fidelity patrí k absolútnym gigantom v oblasti podielových fondov. Predstavitelia spoločnosti potvrdili dlhodobý záväzok voči najväčšej kryptomene BTC, ktorou sa zaoberajú už od roku 2014.

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre