Rozhovor s trejdermi
Rozhovor s trejdermi. Zdroj: shutterstock.com/shevtsovy

V dnešnom rozhovore vyspovedáme traderov a analytikov Marek Jendrála a Mareka Glodzaka z kryptomenovej komunity kryptotrejder.sk. Obidvaja sa živia obchodovaním kryptomien a spoločne pomáhajú prevažne začiatočníkom a stredne pokročilým traderom tvorbou svojho obsahu a pravidelnými edukačnými webinármi.

Otázka: Ako ste sa dostali ku kryptomenám a čo vás na nich najviac zaujalo?

Marek Jendrál: Ku kryptomenám som sa dostal v roku 2015 a dodnes si pamätám, ako som prvýkrát videl Bitcoin za 250 dolárov. Od začiatku ma fascinovalo ako môže aktívum tak rýchlo zhodnocovať svoju hodnotu. Vtedy som si ale neuvedomoval, že som vstúpil do trhu pred začiatkom nového bullrunu. A nemohol som to ani vedieť, keďže bitcoinové cykly ešte nikto nepoznal. 

Marek Glodzak: S financiami pracujem od roku 2014, keď som fungoval ako finančný agent. Z odboru ma vždy najviac fascinovali investície a novoobjavené kryptomeny, tak som sa v roku 2017 rozhodol, že túto príležitosť skúsim. 

Otázka: Bitcoin je teraz dole, ako to vnímate a očakávate, že sa spamätá z poklesov?

Marek Jendrál: Pre mňa nie je podstatné, či ceny rastú, alebo klesajú. Prvým dôvodom je fakt, že zarábať sa dá rovnako na poklesoch ako aj na nárastoch cien. Druhým dôvodom je, že z dlhodobého hľadiska nie je o čom pochybovať. Ak existuje dôvera ľudí, tak existuje aj dopyt. A ten neustále rastie. Potlačiť ho môže jedine vláda rôznymi zákazmi. Pokles vidím ako príležitosť na nákup, ktorý je potrebné rozložiť na viacero cenových úrovní. Myslím si ale, že korekcia ešte neskončila a Bitcoin spadne na nové minimum. 

Marek Glodzak: Osobne si myslím, že BTC nám v budúcnosti prinesie ešte pár prekvapení, ale som zástanca menej populárneho názoru, že BTC tento pretek nevyhrá a príde nejaká alternatíva. Áno, BTC bude vždy populárny, lebo bol prvý, ale nemusí byť ten najväčší.

Môže ťa zaujímať: Začíname znovu investovať. Je teraz správny čas kúpiť Bitcoin? – Cesta k miliónu #8

Otázka: Dajú sa v tejto dobe nájsť nejaké možnosti čo obchodovať, prípadne kde sa vzdelávať a pripraviť na rast?

Marek Jendrál: V súčasnosti existuje množstvo vzdelávacích materiálov, ktoré sú aj v slovenčine alebo češtine. Keď som začínal s kryptomenami v roku 2015, nič podobné neexistovalo. V skupine Kryptotrejder.sk sa venujeme členom aktívne podľa toho, čo potrebujú. Majú možnosť zúčastňovať sa webinárov, workshopov, prednášok a kurzov na rôzne témy nielen o kryptomenách, ale aj globálnych trhoch. V neposlednom rade členstvo obsahuje aj signály od traderov, ktorý aktívne aktualizujú konkrétne obchody.

Marek Glodzak: Trh disponuje každý deň množstvom možností na obchodovanie. Samozrejme, nie je ich jednoduché odhaliť a náročnejšie je ich obchodovať. V skupine Kryptotrejder máme množstvo materiálov, niektoré som tvoril ja, niektoré kolegovia. Dnes už naozaj za vzdelaním ľudia nemusia cestovať

Otázka: O čom je vaša komunita kryptotrejder.sk a načo kladiete najväčší dôraz?

Marek Jendrál: Kryptotrejder.sk má najdlhšiu históriu spomedzi všetkých kryptomenových vzdelávacích skupín na Slovensku. Od začiatku sa najväčší dôraz kládol na osobný prístup k členom, s ktorými sa mnohokrát aj stretávame na kryptomenových udalostiach osobne. Komunita je predovšetkým o zdieľaní informácií na dennej báze už niekoľko rokov, kde si člen dokáže vyfiltrovať presne to, čo potrebuje.

Marek Glodžák: Skupina Kryptotrejder funguje kvalitne už niekoľko rokov. Zameriava sa v oblasti kryptomien v podstate na všetko. Od začiatočníka až po silne pokročilých. Každý si nájde, čo ho v skupine bude baviť. Moja pozícia v skupine je DAY TRADER a tiež častokrát rozoberám globálne trhy a korelácie. 

Otázka: Prečo by ste odporučili našim čitateľom  pridať sa do komunity?

Marek Jendrál: Každý si vie vybrať spomedzi 3 základných členstiev: HODLER, SIGNÁLY a ASP. Každá skupina má vlastné špecifiká a určitý druh informácií podľa toho, či chce člen investovať dlhodobo, alebo aktívne obchodovať podľa traderov. Osobný prístup komunity zabezpečuje odpoveď na každú otázku člena a jeho aktívne informovanie na dennej báze. V dnešnom svete je informácií veľmi veľa a častokrát je problém nájsť tie užitočné. Ak sa zaujímate o kryptomeny a chcete mať prehľadné informácie šité na mieru, Kryptotrejder.sk je práve pre vás. Každý, kto si chce našu skupinu vyskúšať, tak teraz má jedinečnú šancu. Členstvo zadarmo sa vám aktivuje na 14 dní po prihlásení sa cez tento odkaz

>>Chcem vyskúšať členstvo na 14 dní zadarmo!<<<

Marek Glodžák: Lebo sme zadarmo a to myslím, aj keď nemáme spustený trial. Keď sa pozrieme, koľko na našej stránke stojí ročné členstvo, tak naozaj veľa ľudí to dokáže mať naspäť aj skôr, ako v priebehu jedného mesiaca. Samozrejme, ani my ako traderi nie sme neomylní. Ale každý, kto je s nami dlhodobo, výborne profituje a, samozrejme, aj sa učí.

Otázka: Na záver by ste nám vedeli prezradiť, do čoho aktuálne investujete a čomu sa venujete?

Marek Jendrál: Stal sa zo mňa dlhodobý investor, ktorý predovšetkým viac analyzuje onchain dáta priamo z blockchainovej siete. Z časového hľadiska už nie je priestor na denné obchodovanie, to ale pokrývajú ďalší traderi v skupine. Napriek tomu sa venujem video analýzam pre členov aj verejným streamom pre verejnosť. Okrem kryptomien investujem pravidelne do akcií, dlhopisov a ETF.

Marek Glodzak: V spolupráci so skupinou Kryptotrejder som DAY TRADER. V tejto činnosti vyhľadávam signály, vytváram analýzy, ale hlavne dosť veľa materiálu. Workshopy, webináre, denný prehľad, video analýzy. Aktuálne už mám niečo kúpené, osobne nepotrebujem FOCUS na to, kedy bude BTC bude mať úplné dno. Pre mňa je dôležité nakupovať pri rôznych hodnotách a cena pod 20K pri BTC je stále pre mňa atraktívna. 

Prečítaj si aj: Táto kryptomena zažije v ďalšom cykle veľký rast, upozorňuje milionár

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance