Bitcoin je podhodnotený o 50 %.
Bitcoin je podhodnotený o 50 %. Zdroj. Shutterstock.com/PowerUp

Populárny kryptomenový analytik Benjamin Cowen tvrdí, že Bitcoin je spolu s altcoinami hlboko podhodnotený. V novom kanáli Real Vision Crypto vysvetľoval túto skutočnosť na logaritmickom regresnom modeli. Hlboká korekcia kryptomien môže pre mnohých predstavovať príležitosť na nákup, zatiaľ čo iní panikária a predávajú.

Cowen je známy predovšetkým dlhodobými analýzami a predikovaním cyklov trhu. Nedávno sa oprel o regresný model, ktorý hovorí, že kryptomeny sú hlboko pod svojou reálnou hodnotou:

„Tento graf je niečo, čo som v minulosti niekoľkokrát ukázal. Modrá čiara predstavuje celkovú trhovú kapitalizáciu kryptomien. Červená čiara je to, čo sa nazýva logaritmická regresná trendová čiara reálnej hodnoty.”

Bitcoin: regresný logaritmický model
Bitcoin: regresný logaritmický model. Zdroj: Cowen/YouTube

Model vychádza z toho, že ak sa cena nachádza pod červenou čiarou, Bitcoin je podhodnotený. Myšlienka je taká, že reálna hodnota rastie monotónne s časom a cena osciluje okolo tejto objektívnej hodnoty. Údaje ukazujú, že cena Bitcoinu je približne 50 % pod reálnou hodnotou. 

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Bitcoin dosiahne reálnu hodnotu v roku 2024

Aj keď súčasné znehodnotenie kryptomien môže vyzerať pre mnohých dlhodobých investorov atraktívne, Cowen varuje, že celý trh môže klesnúť o ďalších 15 %. Graf totižto naznačuje, že absolútne dná sa v minulosti nachádzali na hodnote podhodnotenia 60 až 65 %. To by znamenalo, že Bitcoin ešte má priestor na vytvorenie ďalšej korekcie.

Zdá sa, že k reálnemu obratu trendu môže dôjsť až o niekoľko mesiacov a potrebujeme ešte trochu času, kým sa z tejto korekcie dostaneme. Pokiaľ ide o Bitcoin, Cowen hovorí, že potrvá približne 14 mesiacov, kým sa opäť vráti na svoju reálnu hodnotu. Cena Bitcoinu bola vždy na svojej reálnej hodnote práve počas halvingu.

Keďže Cowen odhaduje dosiahnutie skutočnej hodnoty Bitcoinu na začiatok roka 2024, pravdepodobne to súvisí aj so súčasnými makroekonomickými faktormi. Uvoľnenie menovej politiky a zníženie inflácie je tiež predpovedané na rok 2024.

Mohlo by ťa zaujímať: Nasledujúce dni rozhodnú, Bitcoin čaká na veľký pohyb!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance