Ripple ako perfektný most medzi bankami a kryptomenami?

BITmarkets BITmarkets

David Gokhshtein, kryptomenový investor, zakladateľ časopisu Gokhshtein Magazine, a jeden z najhlasnejších podporovateľov XRP, je presvedčený, že sa Ripple dostáva do dokonalej pozície, aby prenikol do globálneho finančného systému.

Banky na celom svete sa stále viac a viac pohrávajú s myšlienkou vytvoriť vlastné kryptomeny. Tieto bankou kryté stable coiny by mali fungovať ako sprostredkovatelia pre inštitúciu a niektorých jednotlivcov medzi fiat peniazmi a kryptomenami.

Mohlo by vás zaujímať: Podľa Forbes je Ripple jednou z najlepších fintech spoločností pre rok 2019

Namiesto bankových coinov Ripple?

Gokhstein je ale presvedčený, že keď sa títo finanční giganti viac ponoria do hlbín a tajov kryptomenového sveta, zistia, že je oveľa jednoduchšie, lacnejšie a efektívnejšie začať používať infraštruktúru Ripple. Tá je už v podstate vybudovaná a pripravená poskytnúť záujemcom svoje služby.

Podľa neho si mocné banky a veľké finančné inštitúcie nemôžu dovoliť  uviaznuť v čase a budú sa musieť prispôsobiť aktuálnym finančným trendom, a to čoskoro môže byť tou povestnou živou vodou pre digitálne meny.

Ripple už teraz pomáha ľuďom a podnikom efektívnejšie posielať peniaze po celom svete

CEO spoločnosti Ripple, Brad Garlinghouse, je spoločne so svojím tímom nadšený expanziou Ripple, ktorá teraz prebieha. Na nedávno konanej konferencii Švajčiarskej národnej banky Garlinghouse vysvetlil, aké výhody môže Ripple xRapid priniesť ľuďom a podnikom po celom svete.

Prinášame ľuďom likviditu, ktorá existuje na trhoch v miestnych regiónoch. Napr. medzi XRP a filipínskym pesom, XRP a argentínskym pesom či XRP a brazílskom reálom.

Tip redakcie: Rodina RippleNet se neustále rozrastá – ďalší veľký hráč sa pripojil do siete

Ripple a XRP token sú často terčom kritiky

Je tu pomerne početná skupina kryptomenových nadšencov, ktorí, mierne povedané, nemajú Ripple a XRP príliš v láske. Ľudia z kryptomenovej komunity sa často sťažujú na to, čo nazývajú nízkou úrovňou decentralizácie a tiež na obrovské množstvo XRP. To práve kontroluje spoločnosť Ripple.

Ale nálada na trhoch naznačuje, že situácia sa začína pomaly meniť a stále viac inštitúcií začína Ripple využívať, a to presne z dôvodov spomenutých v tweete Davida Gokhsteina. Pokiaľ bude Ripple používateľom poskytovať lacnejšie a efektívnejšie odbytiská pre zasielanie a prijímanie finančných prostriedkov, budú ho podniky a ľudia využívať aj naďalej.

Čo čítať ďalej?

Európska centrálna banka – kryptomeny neohrozujú finančnú stabilitu v EÚ

Zdroj:
zycrypto.com

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radek Dintar.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.