Tether tvrdí, že investoval časť rezerv do BTC – ako to ovplyvní kauzu Bitfinex?

BITmarkets BITmarkets

Tether uviedol, že investoval časť svojich rezerv do Bitcoinu (BTC), aspoň podľa súdneho záznamu získaného technologicky zameranou mediálnou spoločnosťou Block dňa 21. mája.

David Miller, advokát Bitfinexu uviedol, že Tether investoval „malé množstvo” rezerv Tetheru do Bitcoinu, a to 24. apríla. Z toho vyplýva, že Tether kúpil bližšie neurčené množstvo Bitcoinov z rezerv.

Sudca spochybňuje logiku investície

V reakcii na Millerovo tvrdenie sudca Najvyššieho súdu v New Yorku Joel M. Cohen spochybnil logiku investovania stablecoinu do volatilného aktíva ako je Bitcoin.

Ako to súvisí so stratou Bitfinexu?

Ako už bolo skôr oznámené, kancelária Newyorského generálneho prokurátora (NYAG) tvrdila, že kryptoburza Bitfinex prišla o 850 miliónov USD a následne použila finančné prostriedky od spoločnosti Tether, aby tajne pokryla deficit. Právnici z Tetheru potvrdili už existujúce zvesti, že tokeny nie sú plne kryté. V skutočnosti je kryté len 74 % dolármi a ďalšími fiat menami.

Viac o Bitfinexe sa môžete dočítať tu: Bitfinex a Tether majú problémy

Nové problémy pre Bitfinex na obzore

NYAG ďalej požiadala o sprístupnenie dokumentov týkajúcich sa údajnej dohody medzi oboma spoločnosťami.

Bitfinex nesúhlasí s postupom NYAG

V nadväznosti na túto žiadosť rozhodol sudca Najvyššieho súdu v New Yorku Joel M. Cohen, že strany by sa mali pokúsiť vyriešiť svoj spor. Obe spoločnosti popierajú akékoľvek protiprávne konanie a silno kritizujú newyorské orgány za spôsob, akým vzniesli sťažnosť.

Písali sme tiež: Tetheru chýba 850 miliónov USD

Čo čítať ďalej?

Ripple ako perfektný most medzi bankami a kryptomenami?

Záver

Aký bude ďalší vývoj ohľadom burzy Bitfinex? Celá situácia nahráva väčšiemu dohľadu štátnych orgánov USA nad kryptoburzami, ktorému sa niektoré kryptoburzy zatiaľ úspešne bránia. Vy by ste privítali skôr väčší štátny dohľad alebo väčšiu voľnosť? Napíšte váš názor do komentárov pod článkom, budeme sa tešiť.

Zdroj:
CCN.com

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: