Riaditeľ Binance posiela držiteľom bitcoinu jasný odkaz: Toto by ste mali vedieť

Novinky Bitcoin je ľahko vysledovateľný
Bitcoin je ľahko vysledovateľný. Zdroj: shutterstock.com/Bitz100 a Binance
BITmarkets BITmarkets

Riaditeľ kryptomenovej burzy Binance, Changpeng Zhao (CZ), nedávno zverejnil svoj názor na bitcoin. CZ je jeden z najvplyvnejších osobností na celom trhu a preto svojimi názormi ovplyvňuje správanie investorov. Podľa správy U.Today považuje bitcoin za jednoducho vysledovateľný.

Bitcoin je na rozdiel od hotovosti vysledovateľný vďaka digitálnej stope, ktorú za sebou zanecháva, uviedol CZ vo svojom statuse na sociálnej sieti X. Tento proces sledovania transakcií je navyše čoraz jednoduchší. Blockchain predstavuje verejnú účtovnú knihu, kde sú zapísané všetky historické transakcie. Na druhej strane to však dodáva celému trhu s bitcoinom dôveryhodnosť.

Ak by bol bitcoin úplne anonymný, nikdy by nemohol dosiahnuť rovnováhu medzi transparentnosťou a súkromím. Existujú však rôzne spôsoby, vďaka ktorým je možné transakciu schovať. Hovoríme o mixéroch transakcií, ktoré sa snažia zamaskovať transakciu v kope ďalších. Navyše existujú kryptomeny ako Monero, ktoré šifrujú obchodné transakcie. Z tohto dôvodu ich však mnohé centralizované burzy delistujú zo svojej platformy.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Bitcoin je vďaka vysledovateľnosti dôveryhodný

Či už využijete mixér alebo kryptomenu ako Monero, tieto mince strácajú dôveryhodnosť a spoľahlivosť. Okrem toho sa vyvíjajú stále sofistikovanejšie nástroje, ktoré tieto transakcie odhaľujú. Preto ak má niekto zámer schovať transakciu, v budúcnosti to bude mať čoraz ťažšie.

Množstvo neznalých fanúšikov kryptomien si dodnes myslí, že bitcoin je anonymný. Transakcie v blockchaine síce neobsahujú údaje o vašom trvalom pobyte alebo mene a telefónnom čísle, no vieme si jednoducho nájsť z akej adresy mince odišli a kam prišli. Adresu je následne možné prepojiť s jej históriou a v mnohých prípadoch aj spojiť s konkrétnou osobou.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Sledovanie kryptomien na burzách

Centralizované burzy museli prijať KYC nariadenia a používatelia už často nemôžu obchodovať na týchto platformách bez občianskeho preukazu. Ak je s takýmto účtom prepojená bitcoinová adresa, zrazu nie je také ťažké zistiť aj o akú osobu ide. Navyše sú spoločnosti, ktoré poskytujú obchodovanie s kryptomenami povinné poskytnúť všetky údaje o klientoch v prípade, že dostanú žiadosť od vlády daného štátu.

A to najdôležitejšie na koniec, ak obchodujete kryptomeny na burzách, nie ste ich majiteľmi a ani ste nikdy neboli. Jediným majiteľom týchto kryptomien je burza, keďže ona vlastní súkromné kľúče.

Mohlo by ťa zaujímať: Táto dôležitá udalosť na bitcoine údajne spôsobí nárast ceny až na 400 000 dolárov

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: U.todayTAGY:
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.